Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

hdd konusunda yardım

Gönderen aytug25 
hdd konusunda yardım
19 October 2011 09:04
elimdeki çipli wii'ye softmod yüklemek istiyorum. elimde bulunan 2 tblik hddyi kullanmak istiyorum, ancak 500 oyun sınırı olduğunu okudum internetten bu sınırı aşmak için hdd'yi ikiye bölsem hbc'den gösterdigim bölüm basına 500 oyun sınırı mı olur?
hdd'yi ntfs formatında kullanmak istiyorum. wiiware oyunları ve uygulamalarını oynamak için fat32 formatlı olması sart mı ? 2 gb lik sd kart kullanıcam bu karta yüklesem ne derece yeterli olur. yoksa hdd'yi üce bölüp 10-20 gb'lık bir bölümü bu uygulamalar için fat32 olarak mı bicimlendireyim ? hdd'yi cok parcaya bölmek bir sorun olur mu?
son olarakta hdd'ye attığım oyunlardan başka dosyalarıda yedekleme için kullanabilir miyim? wii çalışmasında hdd içinde başka klasör olması sorun olur mu? birde büyük hdd'ler bir süre kullanılmayınca uyku moduna giriyor. oyunlarda bu problem yapar mı?
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Re: hdd konusunda yardım
19 October 2011 13:25
aytug25
elimdeki çipli wii'ye softmod yüklemek istiyorum. elimde bulunan 2 tblik hddyi kullanmak istiyorum, ancak 500 oyun sınırı olduğunu okudum internetten bu sınırı aşmak için hdd'yi ikiye bölsem hbc'den gösterdigim bölüm basına 500 oyun sınırı mı olur?
hdd'yi ntfs formatında kullanmak istiyorum. wiiware oyunları ve uygulamalarını oynamak için fat32 formatlı olması sart mı ? 2 gb lik sd kart kullanıcam bu karta yüklesem ne derece yeterli olur. yoksa hdd'yi üce bölüp 10-20 gb'lık bir bölümü bu uygulamalar için fat32 olarak mı bicimlendireyim ? hdd'yi cok parcaya bölmek bir sorun olur mu?
son olarakta hdd'ye attığım oyunlardan başka dosyalarıda yedekleme için kullanabilir miyim? wii çalışmasında hdd içinde başka klasör olması sorun olur mu? birde büyük hdd'ler bir süre kullanılmayınca uyku moduna giriyor. oyunlarda bu problem yapar mı?
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
500 oyun sınırlı olduğunu nerden okudun bilmiyorum ama böyle bir sınır hakkında bir bilgim yok,şayet eğer böyle bir sınırlama varsa bile 500 oyun doldurabileceğinden ne kadar eminsin? Her oyunun 2 region'unu birden falan yüklemen gerekir. Dolmaz yani merak etme.
HDD'yi 3-4 bölüme ayırman iyi olur. WiiWare oyunlar 2gb sd'ye sığmaz diye tahmin ediyorum. En azından 20gb bi bölüm wiiware için yeterli olabilir. Programlar için 2gb falan fazlasıyla yeter. Şu ana kadarki bölümler fat32 formatlı olmalı. Oyunlar ve kişisel dosyalarını koyacağın bölüm ise ntfs olabilir,farketmez. Nasıl işine gelirse artık. HDD'yi bölmek sorun oluşturmaz. Kişisel dosyalarını oyunlardan farklı bir bölüm oluşturup orda saklayabilirsin,aynı bölümde de durabilir sorun olmayacaktır. Oyun oynarken sürekli iletişim içerisinde olduğundan uyku moduna geçmez (diye tahmin ediyorum,benimki geçmiyor.)

Re: hdd konusunda yardım
19 October 2011 18:36
dostum cevap için teşekkürler. kafamdaki bütün soruları giderdin.grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 18
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!