Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Covers(kapak resimleri)

Gönderen dedezade 
Covers(kapak resimleri)
19 September 2011 18:47
bu konu da forumda farkli farkli yerler de konular aciliyor.oyunlar uzerindeki soru isaretlerinden kurtulabilmeniz icin coverlarin dogru dizinler de olmasi gerekli, bu dizinler:
cfg usbloader icin:
sd:\usb-loader\covers
wiiflow icin:
sd:\wiiflow\cover
sd:\wiiflow\boxcovers seklindedir.wii de interneti bagli olan arkadaslar, cover lari indiriyorum ama gorunmuyor gibi sorular sormus,cfg usb loader da veya diger loader larda ,yukaridaki gibi gerekli dizinler yaratirlarsa, problemleri biter.
size 100 den fazla kapak resminin bulundugu bir dosya [www.mediafire.com]
cfg usbloader icin hazirlanmistir. cfg usbloader kullananlar sd kartin icine atmalari yeterli.
sd karti olmayanlar. hdd veya usb den de coverlari gorebilirler. bunun icin hdd yi fat32 olarak kullanmalari gerekli.yukaridaki dizinlere sd yerine hdd ye atarlarsa ordan da kullanabilirler.elinde cover bulunan arkadaslar bu baslik altinda paylasabilirler.bu konuda ki sorularinizi da burdan sorarsaniz, diger arkadaslar da faydalanabilir.

1 kez düzenlendi. En son 19/09/2011 19:01 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

Re: Covers(kapak resimleri)
19 September 2011 19:58
sağolasın dedezade çoğu arkadaşın derdi de bu kapaklardı smiling smiley eline sağlık smiling smiley
19 September 2011 20:58
Anlattığınız şekilde cfg usbloader kullandığım için "sd:\usb-loader\covers" dizini içerisine forumdan indirdiğim cover arşivini attım. 10 oyundan 7 sinde coverler göründü ve çok güzel oldu. Fakat bazı oyunların kapak resmii dizin içerisine atılı olduğu halde olmuyor. Yani tek tek baktım, uzantı tıpkı diğerleri gibi ".png" ve resmide görebiliyorum fakat usb loader içinde bazı kapaklar görünmüyor. bu durum neden kaynaklanıyor olabilir ? Teşekkürler iginiz için
20 September 2011 13:52
wii backup managerdan oyunun koduna bak bir mesela atıyorum SGEY15 gibi bir şey olsun aynı oyunun pal ntsc versiyonları da varsa isimde ufak bir değişiklik olabilir SGUY15 gibi. Sen o resmin oyunun koduyla aynı olduğundan emin ol.değilse de değiştir o zaman görür.Bende de birkaç oyun böyle gıcıklık yapmıştı düzelttim sonra smiling smiley
20 September 2011 13:53
oyunu kodu atıyorum SGEY15 olsun.aynı oyunun pal ntsc versiyonları olduğundan kodda SGUY15 gibi bir değiiiklik olabilir sen wii backup managerdan oyunun kodunu öğrendikten sonra o oyuna ait kapağın ismini oyununun koduyla aynı olacak şekilde değiştir o zaman kapak algılanır.
20 September 2011 16:21
o senin cfg loader da kullangin tema ile ilgili, eger 3d tema kullaniyorsan ve sende ki oyunlarin normal coverlari var ve 3d si yoksa o oyunlarin kapak resimleri cikmaz.

06 October 2011 22:04
Bende de wiiflowdan indirmeye çalıştığımda tamamlanıyor ama kapaklar yok (covers ve boxcovers dosyaları mevcut). Cfg'de indirirken hepsine failed diyor. Demin de Backup managerdan denedim onda da falied dedi. Nerede yanlış yapıyorum nalamadım ki confused smiley Bu da mı gol değil hakim bey grinning smiley
06 October 2011 22:09
[cfg-loader.googlecode.com]
bunu indir inSDRoot icindeki: usb-loader, apps klasorlerini sd kartin icin e at, daha sonra calistirip kapak resimlerini indirmeyi dene

06 October 2011 22:12
İnan hocam bunu 20 kez indirdim. Sonuç aynı .
06 October 2011 22:17
aga o zaman ya senin internet baglantinda problem var ya sd kartinda

06 October 2011 22:20
Ben oyunlarda ya da HDD'de problem olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü Backup Manager'dan da indirmedi. Kartım kingston 2gb sd fat32 formatlı. Artık son çare SanDisk alacağım. HDD'yi formatlayacağım ama oyunları yedekleyecek yer yok.
06 October 2011 22:23
aga sana tavsiyem hdd yi fat32 32 kb ayirma biriminde primery olarak format at, oyunlari icine at, sd kart da kullandigin dosyalari kartda ki sekilde hdd nin kokune at,sd karti hic kullanma

07 October 2011 06:24
SD kartın yazma koruması açık mı? AÇıksa şayet indirir gibi yapıp indirmez, çünkü yazma yapamıyordur.
07 October 2011 13:57
@dedezade: Abicim oyunları yedekleyecek yerim olsa formatlardım. Senin dediklerini yaparken oyunlar silinir herhalde.
@Tuzruhu: SD kartın yazmayta karşı korumalı olup olmadığına nereden bakıyoruz? Ayrıca şimdiye kadar bir sürü şey attım içine(wiiflow, cfg falan)
edit: sorunu hallettim, SD kartın üzerindeki zımbırtıyı açtım. sonra kapakları indirdi. bununla bie ilgisi var mı bilmniyorum tabii grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 07/10/2011 17:03 tarihinde thebluespirit tarafından düzenlenmiştir.
07 October 2011 20:35
SD kartın yazma koruması açılmış (Sd kart üzerindeki çentik koruma oluyor).Sebebine gelince yanlışlıkla tırnak çarpmıştır vs vs.
23 January 2012 10:01
Bu soru işaretlerinin bana zararı yok kalsın smiling smiley

Friend Code'ler
Cod MW R.:4327-8871-9997
Mario KART:0261-4794-4287
23 January 2012 20:38
sem77 aga seni takipdeyim haberin olsun, senin mesajlar bu aralar baya sallama gidiyor,sirf mesaj sayin artsin diyemi salliyorsun bu kadar smiling smiley

23 January 2012 20:46
Yok herkese yardım etmeye çalışıyorum çünkü çoğu insan soru soruyor arada birkaç tane sallamış olabilirim kusura bakma evet fazla mesaj yazıyorum kabul ama çoğu iyi niyetle.Bundan sonra daha dikkatlı olurum eye rolling smiley

Friend Code'ler

1 kez düzenlendi. En son 23/01/2012 20:48 tarihinde sem77 tarafından düzenlenmiştir.
23 January 2012 20:50
yok illa da hediye istiyorsan bana bi pm atabilirdin.ha amacin faydali olmak ise soyle bi rehber hazirla koy konu farketmez, insanlara faydasi olsun yeter

23 January 2012 20:57
Yok hediye değil hem 200 mesajım olur rehber hazırlarım yarıyıl tatilindeyim fakat hack yapmadım yaptırdım pek bilmiyorum sadece oyun yüklemeyi biliyorum wii backup manager ile şimdi bile hazırlarım faydamız olsun smiling smiley
Wii den oyun esnasında video çekme programı bildiğiniz varsa söyleyin oyunu bitirip paylaşayım smiling smiley call of duty serisi red steel vb yapabilirim.

Friend Code'ler

1 kez düzenlendi. En son 23/01/2012 20:59 tarihinde sem77 tarafından düzenlenmiştir.
23 January 2012 21:02
ne yaptigin veya yapacagin onemli degil, onemli olan buraya gelen bir kisiye bile faydasi oluyorsa tamamdir.eksik gordugun , yeterli bulmadigin ve iyi bildigin bir konuda paylasimda bulun yeter.

19 July 2012 23:46
Bende de olmuyordu başlık açmadan bir araştırayım dedim. Deneyeceğim.
28 January 2013 19:29
Hiç uğraşmayın eğer confrable usb loaderiniz kuruluysa oyunun üstüne gelip remoteden 1'e basın altta kapak resmi yazan yere tıklayın indir yazısına gelince intenrete bağlıysanız otamatik olarak kendi indirecek.
28 January 2013 21:01
Bu işlem Wii'de interneti olmayanlar için.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!