Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Configurable USB Loader Kurulumu

Gönderen Tuzruhu 
Re: Configurable USB Loader Kurulumu
12 March 2010 19:59
diski fat32 veya ntfs kullanmiyorsan fat-dol olan versiyonu yukleme,sen fat-dol yukledigin icin senden 222 ios soruyor.v55 in normal versiyonunu yuklersen hata vermez.

13 March 2010 10:46
peki aga bu version için bi link verebilir misinsana zahmet smileys with beer?
13 March 2010 13:18
[cfg-loader.googlecode.com]
burdan indirebilirsin.
31 March 2010 06:40
Bu işlemlerin İstanbul içinde Teknik Servisliğini yapan birisi var mıdır?Kaç gündür kafa patlatıyorum daha terimleri bile çözemedim ki , yükleme yapabileyim smiling smiley Bi ton Loader var hangisi iyidir hangisi kötüdür anlamadım.Elimde 4.2E version lu bir cihaz var ne yapacağımı bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...
04 April 2010 13:15
selamlar, 2gb kingston flash bellek ile çalıştırdığım oyunları yeni aldığım seagate 1TB hard diskin bir bölümünü fat32 olarak biçimlendirerek wbfs manager ile gerekli işlemleri yapıp oyunları buraya attım ancak usb loader ile oyunları görüyor oyun kapaklarını vs. indiriyorum ancak oyunları çalıştır dediğimde booting wii diyor ve burada kalıyor. hiçbir oyunu yükleyemedim acaba bu hard disk den kaynaklı bir problem mi yoksa usb loader dan mı vs. baktığım oyunlar;

red steel 2
grans lam tennis
new super mario bros
rachet sports....

edit: ya kusura bakmayın mesajı aradım forumda bulamadım bende gönder yerine önizleme yapıp kapattım sandım o yüzden bir daha yazmışım.

1 kez düzenlendi. En son 04/04/2010 13:35 tarihinde theomen tarafından düzenlenmiştir.
04 April 2010 15:28
[www.wiidewii.com] bu rehberde hermes ciosun kurulum ve programi mevcut
27 April 2010 17:29
Merhaba,

C. usb loaderı kurdum ve hdd içinde iki tane oyun var Zelda ve Red Steel.
zeldayı açıp oynayabiliyorum fakat red steel de ekranda "Licenced Nintendo" yazısı çıkıp makina kilitleniyor. (Makina brick oldu diye tırsmadım da değil hani) buradan çıkarmam gereken sonuç oyunun hatalı olduğumudur acaba?

4.1e ye ilk 4 adımlık rehberdekileri uygulamıştım ve birde C. usb loaderı.

bu arada,
rehberlerde emeği geçen herkese teşekkürler.
27 April 2010 17:32
alt dol secenegi var cfg usb loaderen ayarlarinda onu ac m+ mile ilgili tanitim videosu var sanirim onu bir kere izledikten sonra oyunu save edince artik normal bir sekilde oynayabilirsin.ayarlara cfg de iken 1 e basarak giriyorsun 2 de ayarlari kaydediyor.
27 April 2010 18:06
@dedezade
Teşekkürler
dediğin gibi altdol seçeneği ile açıldı oyun.
19 August 2010 12:59
Selam,

CFG usb kurulu wii soft mod var. ancak wii de internet bağlantım yok. oyun kapaklarını nasıl indirebilirim ve usb üzerinde nasıl bir klasöre atmam gerekir.
Teşekkür ederim.
19 August 2010 13:06
kusinan
Selam,

CFG usb kurulu wii soft mod var. ancak wii de internet bağlantım yok. oyun kapaklarını nasıl indirebilirim ve usb üzerinde nasıl bir klasöre atmam gerekir.
Teşekkür ederim.
USB üzerinde durmuyor, kapaklar SD kart üzerinde SD:\usb-loader\Covers klasörü altında duruyor. Bu klasör altında 3d 2d disc vs... diye ayrı ayrı atabiliyorsun.

İstediğin kapakları [www.wiitdb.com] adresinden tek tek veya paket halinde indirebilirsin. Paketler yeni oyunları içermeyebilir.

Bu arada USB diskten okutmayı denedim (aslında uğraşsam olurdu) ama ufak bir sorun var. USB loader resimleri bulamazsa no-image diye bir dosya yüklüyor. Bu dosyayı da Covers klasörünün root'undan alıyor. Eğer usb diskte senin oyunları koyduğun yerde bir eksik resim varsa no-image isimli dosyayı yüklemesi gerekiyor ancak bu dosyayı path üzerinde nerede bulacağını bilemiyor (usb'den okutmak için ini dosyasındaki path parametresi üzerinde oynamak gerekiyor çünkü)

1 kez düzenlendi. En son 19/08/2010 13:07 tarihinde DiABOLiCAL tarafından düzenlenmiştir.
19 August 2010 22:15
sd kart takili degilken usb ye bakiyor sd deki dizinin aynisini usb ye kopyalarsan cover lari ordan gorur.aslinda sd ye degil de direk usb ye bakacak sekil de ayarlanabilir,benim gibi sd yi hic kullanmaya bilirsin de
20 August 2010 09:25
dedezade
sd kart takili degilken usb ye bakiyor sd deki dizinin aynisini usb ye kopyalarsan cover lari ordan gorur.aslinda sd ye degil de direk usb ye bakacak sekil de ayarlanabilir,benim gibi sd yi hic kullanmaya bilirsin de
Doğru aslında, benim söylediğim biraz yanlış olmuş çünkü benim amacım resimleri her oyunun bulunduğu klasörden ayrı ayrı okutmaktı. Harddisk üzerinde tek bir klasörden hepsini okuyabilir.
21 August 2010 12:20
wiiflow 1.1'i 'u bende channel olarak yükledim . çok da memnunum wbfs mvcut olan oyunları rahatça oynayabiliyor insan

resmi sitesi

tıklayınızzzzzzz
29 August 2010 19:59
merhabalar;

bu sitenin başka bir yerinden video'lu anlatım şeklinde softmod yükledim.c-usb loader'ıda yüklemiş oldum.elimde bir sürü disk haline oyunlar var ve bunları harici HDD'me yüklemek istiyorum.500 gb HDD ve ntfs'ye formatladım(şu anda tamamen boş).wii'ye oyunu takıyorum ardından HDD'ye yükle diyorum.program bana yeterli alan yok diyor.
1-)pc yerine wii'den oyunları yükleyemiyormuyum harici HDD'me ?
2-)HDD'ye bir dosya falanmı açmam gerekiyor?veya fat 32 mi yapayım?
29 August 2010 20:07
@deniz92: wii'den yükleyebiliyorsun evet yalnız cfg usb loader ntfs bölümü yazmak için kullanamaz. easus partition manager programıyla diskini fat32 olarak yahut cfg usb loader içerisinden wbfs olarak formatlayıp usb loader'ın dvd'lerden oyun atma özelliğini kullanabilirsin. tercih sana kalmış.

ha bir de sürücünün kopya dvd'leri okuyabildiğine emin ol. (wiidrives.com sitesinden seri numaranla kontrol edebilirsin)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
29 August 2010 20:43
wiicrayz;
dostum çok teşekkürler.zaten programda yazan bir şey ama insan panikliyor demeki görmemişim.yalnız 1 saat civarına anca 3 gb lık oyunu atıyor oda olsun artık.bu saatte cevap verdiğin için çok sağol dostumsmiling smiley
29 August 2010 20:48
deniz92
wiicrayz;
dostum çok teşekkürler.zaten programda yazan bir şey ama insan panikliyor demeki görmemişim.yalnız 1 saat civarına anca 3 gb lık oyunu atıyor oda olsun artık.bu saatte cevap verdiğin için çok sağol dostumsmiling smiley

ooy oy, 1 saat uzunmuş. bende d2ckey olduğu için ve bu çiple usb loader'lardan disk rip problemli olduğu için aslında ne kadar tutuyor çok fikrim yok ama uzun sürdüğü doğrudur. neden wii'den transfer etmeyi tercih ettin bilmiyorum ama wii backup manager programının oyunları dvd'den aktarma özelliği var ve çok da güzel çalışıyor, diskleri böyle ardarda çıkarıp takıyorsun fazla programa müdahale etmeden. (en azından ben öyle hatırlıyorum, bir oyun en fazla 10-15 dakka sürer herhalde bu şekilde)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
31 August 2010 07:39
Sırf bu iş için programlar var, Wii HBC üzerinden Super DVD Dumper diye bir program var, eski versiyonları sadece SD kaert üzerine dump edebiliyordu, yeni versiyonlarında harddisk var mı bilmiyorum birkaç aydır ilgilenmiyorum.
18 November 2010 19:38
tuzruhu

klasörleri var. USB-Loader klasörünü SD kartın root'una olduğu gibi kopyalıyoruz.
Apps klasörünün içine baktığınızda USBLoader isminde klasör var. Bu klasörü de SD kartın içindeki Apps klasörüne kopyalayın.

Klasör yerleşim şekli:
SDkart:\usb-loader
SDkart:\apps\usbloader

[/code]

yukarıda adı geçen USBloader klasoru zaten apps klasorunun içinden çıkıyor. sd kartta nereye atacam.Yukarıdaki bilgimi yanlış. inSDRoot klasorunun içindeki apps ve usb-loader klasorlerini direk sd karta atmıyormuyuz?

ki boyle yapıncada hbc de gorunmuyor? çözemedim bi turlu.cios versiyonuyla alakalamı acabA? cios versiyonuna nerden bakıyordur.ne yüklediğimi unuttum smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 18/11/2010 19:41 tarihinde gok_hann tarafından düzenlenmiştir.
18 November 2010 20:07
gok_hann
tuzruhu

klasörleri var. USB-Loader klasörünü SD kartın root'una olduğu gibi kopyalıyoruz.
Apps klasörünün içine baktığınızda USBLoader isminde klasör var. Bu klasörü de SD kartın içindeki Apps klasörüne kopyalayın.

Klasör yerleşim şekli:
SDkart:\usb-loader
SDkart:\apps\usbloader

[/code]

yukarıda adı geçen USBloader klasoru zaten apps klasorunun içinden çıkıyor. sd kartta nereye atacam.Yukarıdaki bilgimi yanlış. inSDRoot klasorunun içindeki apps ve usb-loader klasorlerini direk sd karta atmıyormuyuz?

ki boyle yapıncada hbc de gorunmuyor? çözemedim bi turlu.cios versiyonuyla alakalamı acabA? cios versiyonuna nerden bakıyordur.ne yüklediğimi unuttum smiling smiley

Cfg usb loader kurmaya çalıştığını varsayıyorum, inSDRoot yazan klasörün içindekileri sd kartına bocalaman yeterli...

17 December 2010 23:00
Forumda yazdığı gibi kuruluma başladım fakat ret=-1 hatası verdi.
Aslında bayağı acemiyim 2 gündür bu işlerle uğraşıyorum c-iosa kadar hepsini yaptım.
Bundan sonra yapmam gerekenleri yazabilirmisiniz birde bu -1 hatası için napmalıyım.
18 December 2010 09:28
Wad manager kurulumunda hata alıyorum diye bir konu da yazmışsın ama hatayı ne yapınca alıyorsun onu belirtmemişsin. CFG'de hata alman imkansız gibibirşey. Doğru cioslar yüklü değilse cfg açılır ama harddiskini görmez sadece.
10 February 2011 15:59
benim anlamadığım şu cover ları indirirken CD coverlarınıda indiriyor ama hiçbir şekilde göremedim ben cfg de?

Modern Warfare 3:4858-1397-9340
Black Ops:4094-0788-9526
10 April 2011 22:06
resimleri netten indirdim usb loader içinde cover klasörüne koydum menüden kapakları seçme yeri yokki bütün kapakları indir var sadece nasıl olacak
10 April 2011 22:36
resimleri indirdim derken dosya ismi olarak neler yaziyo resimlerde.
ornegin mario kart pal icin RMCP01 yazar.

ve bunlari ana dizindeki usbloader klasorundeki coversin icine atican.tabi duz sayfa seklinde olanlari.

ornek cover

misal bunu cover in icindeki full klasorune koyman lazim. ama sadece on tarafi olan resimleri direk cover klasorune koyuyosun.benim sd kartta o sekilde bulunuyorlar.

11 April 2011 04:36
öyle yaptım hala no image yazıyor ,isimlerini hdd deki oyun isimleri üzerinde SHBB gibi kodlar var onları kullanarak mı vericem hepsi png mi olacak.

Birde usb loader gx 2.0 ı lullanıyormusunuz sd yi silmedenmi atacağım onu içine sorun olurmu

sd kart her zaman makinada kalcak değil mi? usb loader ordan çalışıyor çünkü

wifi kurulumu yapsam update vs sıkııntı çıkarır mı? Nerden engellerim en azından coverleri yüklerim indir var cover sayfasında tşkler
11 April 2011 10:15
oyunlarin ismiyle olmiycak.onlarin ozel kodlari olacak , o sekilde olacak ismi.

yukarda soyledigim gibi mario kart oyununun kapagi RMCP01 seklinde.( uzantisini bilmiyorum png diyosan oyledir grinning smiley ) . oyunun adiyla ilgili deil gordugun gibi.

gx i denedim cok kullanmadim silmeden atiyosun karta , apps icine diye hatirliyorums.karti silersen bu sefer cfg yi calistiramazsin.

wifi kurulumu yapinca update cok sorun olmaz.wii yi cok kurcalamazsan tabi.ilk wifi baglantisini saglayinca bir kez sorabilir ust surum yukliyim mi diye hayir dersin , sonra sade oyun oynarsan bir seyle karsilasmazsin.ama shop channel filan kullanicaksan sanirim ust surum gerekiyo.

ana ekranda durup dururken sana ust surum yukliyim mi demez yani merak etme.sana sormadan da yapmaz.wifi kurmadan once ayarlardan bak yinede bi ust surum yukleme ayari varmi varsa nasil diye ben simdi hatirlayamadim.

wii yi acip cfg ye girip oyun oynayip cikicaksan ust surumle ilgili bi sorunun olmaz.

11 April 2011 12:37
CFG'nin V68 222 M-load versiyonunu kurdum. Bu sefer 3D kapak ve CD resmi deteği de koymuşlar. Değişik birşey olmuş.

Test etmek isteyenler olursa Global Ayarlar bölümünden güncellemelere bakarak (internet şart) V68 222 M-load versiyonunu indirip test edebilirler.
11 April 2011 19:44
v65 kullaniyorum , son surumleri kullanmayi pek sevmem ama gorsellikte onemli.

bak simdi arada kaldim grinning smiley.gx in cd resmi gostermesine karsi bir atak yapmislar yani

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!