Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB LOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
USB LOADER KURULUM REHBERI
14 November 2009 21:53
USB LOADER YUKLEME REHBERI

BILGI:
usb loader:hdd icine atilmis(kopya) oyunlari calistirmamizi saglayan bir program
(nette bir cok isim ve ozellikde loader mevcut)

bu rehberde wiiflow adindaki loaderen kurulum ve kullanimi hakkinda bilgiler
bulabilirsiniz
diger loaderlar icinde ayni islemler gecerlidir
bu rehberde anlatilan programlarin kullanilabilmesi icin wii nize hbc ve custom ios kurulumu yapmis olmaniz gerekmekte
bu konulari forumdaki rehberler bolumunde bulabilirsiniz.
wiiflow turkce dil destegi oldugu icin rahat kullanabileceginiz gorsel ve stabil calisan bir program

gerekli araclar:
bir adet sd veya sdhc kart(fat veya fat32)
bir adet hdd (buyuklugu sizin tercihiniz ama yeni alinacaksa marka konusunda tavsiye almanizi oneririm)

gerekli programlar:
wiiflow 1.1
light versiyon
[www.mediafire.com]
full versiyon
[www.mediafire.com]
wbfs manager(pc ye kuruluyor)(oyunlari hdd ye atmak icin)
linkden isletim sistemine uygun olanini indirin
[wbfsmanager.codeplex.com]
wad manager(kanal olarak kurulum yapmak icin)

kurulum:
linkden indirdiginiz rar dosyasini oldugu gibi sd kartin kok dizinine acin
sd kart:icregi bu sekilde olacak
apps
WAD
wiiflow

karti wii ye takin

hdd ye oyunu atip(altta anlatilmistir) wiiye bagladiktan sonra hbc icinden calistirmak icin homebrew kanalina girmeniz
ve wiiflow u calistirmaniz yeterli

yok ben kanal olarak kurmak istiyorum derseniz ben forverder olanini kullanmanizi tercih ettigimden onu paylastim
bunun ozelligi sd kart icinden programi calistirmasi
sabit kanal olan versiyonlari programin sitesinde mevcut ordan indirebilirsiniz

kanal olarak kurulum icin
DIKKAT!!!
wad kurulumu yaparken problem yasamamak icin WII DE bootmii veya preloader kurulu olmasi gerekir
aksi takdirde yanlis veya bozuk wad dosyalarinin kurulumu brick e sebep olmakta.

hbc icinden wad manager i calistirin wad dosyasini sd kart icinden alacak sekilde secim yapin
WiiFlow Spayrosam Channel Forwarder-WFSF cikacak onu secip a tusuna basarak kurulumu yapin
bu da video su
[www.youtube.com]

oyunlarin hdd ye atilmasi:

hdd nizin tamamini yada bolumlenmis bir bolumunu kullanabilirsiniz
linkden indirdiginiz wbfs programini pc ye kurun
hdd yi pc ye baglayin wbfs programini calistirin
ust solda drive yazan yerde hdd nizin surucu harfini secin (burada dikkatli olun yanlis surucu secmeyin)
format a tiklayin surucunun silinecegine dair bir uyari cikacak onaylayin
daha sonra load a tiklayin
pc nize indirdiginiz iso formatinda ki oyununuzun bulundugu dizini sagda browser
yazan yere tiklayarak bulup secin ad to drive e tikladiginizda oyun hdd icine atilir
hdd yi wii ye baglayin ve kullanmaya baslayin

PROGRAMLA ilgili bazi ek bilgiler
usb loaderlarin cogu wiiflow da dahil wii de net baglantiniz varsa cover lari indirebiliyor ama benim net baglantim yok diyenler icin
cover ve boxcover lari
sd:\wiiflow\cover
sd:\wiiflow\boxcovers
dizinine atmaniz gerekiyor
wiiflowun burda paylastigim surumu cios249 uymlu olani hermes 222 uyumlu olaninida programin sitesinden temin edebilirsiniz
elinizde bulunan oyun dvd lerinide wiiflov ile hdd icine atabilirsiniz
wiiflowu calistirip dvd yi wiiye takin ayarlar bolumunde oyun yukle secenegine tiklayin ....
hdd ye atmis oldugunuz oyunlari kanal olarak yukleyebilirsiniz bunun icin crap programini kullanabilirsiniz bunun ile ilgili konuyu forumda bula bilirsiniz..

yuzlerce cover ekledim
link
[www.mediafire.com]
cfg usbloader icin hazirladim rar dan cikani sd kartin kokune atin
ayrica wiiflow kullananlar rarin icindeki dosyalari yukaridaki dizinlere atabilir

5 kez düzenlendi. En son 03/09/2010 17:54 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

Re: USB LOADER KURULUM REHBERI
16 November 2009 23:27
Teşekkürler dedezade, güzel rehber olmuş. Amatörler için rehber yapmak o kadar da kolay değilmiş sanırım? smiling smiley
17 November 2009 00:48
evet anlattigim konu cok basit olmasina ragmen sorulabilecek bir cok soru ve sorun iceriyor olabildigince sorulabilecek sorulara cevap vermeye calistim insallah becerebilmisimdir
17 November 2009 10:23
Ellerine sağlık dostum. Olmazsa olmaz bir rehber..
25 November 2009 20:37
Selam , bende Kingston 4GB USB Stick var uyumlu mudur?
25 November 2009 21:53
kingston 2 gb bende vardi calismadi 4gb icin de yabanci forumlari gezdim ama bilgi rastlamadim
bunu anlamak icin usb yi pc baglayip wbfs programini calistirip formata tiklayin cikan uyariyi onayladiktan sonra hata veriyorsa asagidaki gibi
calismiyordur
Eklentiler:
| indir - hata.PNG (215.1 KB)
26 November 2009 06:01
peki oyunlar en fazla kac gb yer tutar? 4GB 1 oyun icin isimi gorur mu
26 November 2009 09:48
Oyundan oyuna değişiyor. Metroid Prime Trilogy gibi biy oyun indirirsen sığmayabilir ama Mesela Call of Duty Reflex edition harddiskte 1.5-2 gbyte yer kaplıyor.

Oyunların ne kadar yer kapladığını öğrenmek istiyorsan WBFS Manager'a oyunun iso'sunu göster sana harddiskte ne kadar yer tuttacağını söyler.

Aşağıdakiresimde Sağ taraftaki bölmeye bakarsan Estimated size ve Iso Size bölümleri var. Estimated Size yazan yer gerçek boyutudur.

26 November 2009 12:10
affına sığınarak bir soru soruyorum çok acil çünkü. şuan cıos kurulumu yapıyorum (makinam 4.2E ) any title deleter bölümüne geldim,IOSları silmek istiyorum error veriyor ne yapmalıyım
26 November 2009 12:26
tbr adimini tamamladinmi hata vermeden birde basta ios36 yi seciyorsun dimi any t deleterda
26 November 2009 12:30
tamamladım hatta birkaç kez daha denedim
09 December 2009 22:06
sanirim yardimci olur
Eklentiler:
| indir - wiiflow1.PNG (93.9 KB)
| indir - wiiflow2.PNG (144.2 KB)
| indir - wiiflow3.PNG (85.3 KB)
| indir - usbloader1.PNG (110 KB)
| indir - usbloader2.PNG (107.8 KB)
21 December 2009 21:47
Merhabalar

4.2e'ye softmode yaptım. Yukarıda anlatılanları da yaptım. Wiiflowu homebrew'dan açıyorum. Wiiflow menülerini görüyor ama oyunu görmüyor. Yüklü oyun yok diyor. Wbfs manager'dan bakıyorum oyun yüklü. Call of duty modern warfare reflex'i yüklemiştim. Harddiskin markası western digital 1TB. 200 GB'ı bölüp wbfs'le formatladım. Oyunu neden görmüyor olabilir? Nerede hata yapıyorum? Yardım ederseniz çok sevinirm.

Herkese iyi akşamlar.
21 December 2009 21:56
elinde orj wiisport oyunu varsa oyunu wii ye tak wiiflowu calistir oyun yukle sekmesinden oyunu hdd ye at bak bakalim oyunu gorup oynayabilecekmisin
bunu yaptiginda hata verirse oyunu atmazsa tekrar format at
yukler oynarsan diger oyunu silip yeniden at
21 December 2009 22:12
wiiflow'u ilk yüklediğim anda "WBFS_open failed:-1" diye bir hata veriyor başında da ünlem işareti var. Oyun yükle dedidğimde hiçbir tepki vermiyor.

Orjinal wii sports var makinaya taktım wiiflowu çalıştırdım yine aynı hatayı verdi install dediğimde yinetepki vermiyor.
21 December 2009 22:23
sen yeniden bi format at
21 December 2009 22:25
ha birde hangi usb portuna takiyorsun kenarda olana takacaksin
21 December 2009 22:47
Yeniden formatladım oyunu yeniden yükledim. Kenardaki usb'ye takıyorum. Ayrıca Wiiflowun son sürmünü indirdim yine aynı şey oldu ekran açılışta WBFS_open failed:-1 diyor. Bir de wiiflowun theme'ini dilini hiçbir şeyini değiştiremiyorum. Her şey sabit. Oysa yeni sürümün full halini indirdim. O kadar risk alıp aleti softmod ettik burada takıldık iyi mi?
21 December 2009 23:00
Bir de ios 222 üzerinden wiiflowu çalıştırmayı denedim 222 rev2 üzeri yüklü olması lazım dedi. Sonradan hatırladım. Buradaki rehbere göre softmod yaptım ve any title deleter'la 222'yi silmiştik ama sonradan 249'u yüklediğimiz halde 222, 223 ve 250'yi yüklemedik. Buradaki rehberde onların nereden ve nasıl yükleneceği anlatmıyordu. Birisi onlarında nasıl yükleneceğini anlatabilir mi? Ya da yüklenmeleri gerekir mi?

Neyse sorunuma geri döneyim.WBFS_open failed:-1 hatasını nasıl çözebilirim. Şimdi google'da arattım. İngilizce 3 sitede bu kayıt var onlar da benimki gibi şikayet bir çözüm göremedim. Harddiski partitionla bölerken fat32 yapmıştım. Fat olarak tekrar denesem faydası olur mu?
21 December 2009 23:56
@mavinavi : wiiflow fat32 yahut fat desteklemiyor... wiiflow kullanacaksan diskini wbfs olarak formatlamalısın.
ios 222'nin kurulumunu dedezade cfg. usb loader ile ilgili rehberinde anlatmış. şu an ntfs desteği veren tek loader cfg. usb loader... fat32 desteği verenler usb loader gx ve cfg. usb loader... diğerleri sadece wbfs bölümleri destekliyorlar.
21 December 2009 23:59
hermes cios kurulumunu yapman lazim o sekilde kullanmak icin birde cfg loadere dene

[konsol.tepetaklak.com]

[konsol.tepetaklak.com] bu rehberde fat32 olan diski ntfs olarakda kullanabilirsin programin en son versiyonu artik ntfs de destekliyor v50 son versiyon
22 December 2009 06:40
wiicrazy ve dedezade,

Arkadaşlar ilgilendiğiniz için sağolun.
@wiicrazy. Ben zaten wbfs'le formatlamıştım. Ama wbfs'le formatlamadan önceki hali fat32'ydi. Ben, önce fat olarak formatlayıp sonra onu wbfs'le formatlasam olur mu demek istemiştim. Ama cümleleri açık yazmayınca yanlış anlamalara yol açmış. Neyse bu dediğimi de denedim yine olmadı. Sonra usb loader'larla ilgili yabancı rehberleri gezerken bir yerde bir nota rastladım. O not sayesinde çözdüm. Buraya da aktarayım da benim gibi hata alan arkadaşlar faydalanabilir. WBFS'le formatlayacağınız yani wii ile kullanacağınız partition hard disk içinde ilk sırada olmalıdır ve o partition aktif olmalıdır. Bunları yaptktan sonra wbfs'le formatlayıp oyunu attığınızda oyunlar çalışacaktır. Yani bende öyle oldu. Yine yabancı sitelerden birinde rastladım. USB'den bir türlü çalıştıramayanlar için başka bir ipucu da şu: Önce usb kablosunu wiiye takın, sonra wii'yi prize takıp çalıştırın. Bir yerde usb'den çalıştıramayanlara bu tavsiye edliyordu.

Tüh be bunları dün gece çözebilseydim ne güzel oynayacaktım. Sabah kalkıp sakin kafayla bunları bulup yaptım. İlk oyunum olan COD Warfare'i yükledim. İki ateş edip gelip buraya yazıyorum. Artık işten dönünce oynarım akşam.

@dedezade hermes kurulumunu da akşam yapacağım. Arkadaşlar her ikinize de ayrı ayrı yardımlarınız ve yaptığınız rehberler için teşekkür ederim.

İki haftadır, softmod atmak için önce bu siteyi 2 kere okudum, sonra yabancı siteleri okudum. 3-4 ayrı rehber indirip onları okudum. Videoları seyrettim. Genelde herkes aynı şeyleri söylese de bazı kritik ayrıntıları kaçırdığımı farkettim. O kadar incelemeden sonra yine en iyi rehberin burada olduğuna karar verip buradaki rehberlere göre dün akşam softmod yaptım, aslanlar gibi oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
23 December 2009 11:41
Merhaba,

Hakikatende burası en kapsamlı wii formuymuş üyeliğim zor oldu biraz sanırım aktivasyon mailleri benim mailboxa ulaşmadan bizim server tarafından siliniyor smiling smiley

Dedezade abicim bu wii ye usb loader kurulumunu anlatmışsında formun içine gir çık beynim ambele oldu. Tam bir kurulum şeklinde anlatamaz mısın? HBC nasıl kurulur custom IOS nedir hangi IOS hangisine çevrilecek, bilgisayar gibi diilki bu sonradan format atasın wii brick oldumu bitti git yeni kart al işin yoksa Değişik forumlarda değişik yöntemler anlatılmış. Ama kafam bir türlü kesmedi. Senin açıklaman çok aydınlatıcı

Sonuç olarak bende bi wii var 4.1E versionu, IOS61, wiikey2 chipli ve üzerine bir şekilde (bir kaç yönergeyi takip ederek) Homebrew yükledim. Şimdi ben bu alete USB den oyun nasıl yüklerim lütfen yardımcı olur musun
23 December 2009 11:57
arkadasim oncelikle hosgeldin
wii hakkinda bilgin yoksa islemlere gecmeden once forumdaki konulari okuman lazim anlaman lazim tamam ben bunu yaparim deyip baslaman lazim
zaten amac da wii hakkinda bilgi sagibi olmanizi saglamak yoksa tek bir rehberde sirasiyla yapilacaklari yazar hatta tum programlari hazirlayip buyrun burdan yakin diyebilirdik ama bu kullanicilar icin guvenli olmaz
bak burda sirasiyla yapman gerekenler icin rehberler var
[konsol.tepetaklak.com] buradaki siralamayi takip edip kurman gerekenleri kur
siralama
hbc kurulumu
hbc icinden program nasil calisir
bootmii ile yedek alma
cios kurulumu
preloader kurulumu
usb loader kurulumu(wbfs ,fat32,ntfs hangisini kullanacaksan rehberlerin herbirini ayri ayri okuman gerekli)
en guvenli yol bu haa islemleri yaparken takildigin anlamadigin yerler olursa o konu hakkindaki baslik altinda sorularini sorabilirsin
23 December 2009 16:01
Amatörler için kurulum rehberine baktınız mı?
23 December 2009 16:16
Bu kadar çabuk bir cevap beklemiyordum. Benim sorunum sıralamayı bilemememdi sanırım şimdi tavsiyelerinizi dinleyip ilgili yönlerdimleri okuyacağım çok teşekkür ederim.
23 December 2009 16:30
Pardon

1 kez düzenlendi. En son 23/12/2009 17:01 tarihinde mucteb1 tarafından düzenlenmiştir.
23 December 2009 16:38
arkadasim sordugun sorularin bu baslik altinda yeri yok hack bolumunden yazsan soracagin sorulari tabiki hack bolumunde aradigin hersey de var ayrica
30 December 2009 15:07
dedecim ne olur yardım dediklerini yaptım 80gb maxtor harddiske super mario bros attım oyunu gördü fakat start dediğimde biraz bekliyor ardından bir sorun çıktı cdyi çıkarın makineye reset atın diyor reset attım tekrar denedim olmadı nedendir nasıl yapmak lazım acil yardım lütfen...
30 December 2009 15:09
hangi loadere kullaniyorsun birde attigin oyun hazir olanmi yada boyutu ney diye sorayim .
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!