Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

CFG Usb loader fat32 goruyor fakat WBFS bolumu ...

Gönderen winfast 
CFG Usb loader fat32 goruyor fakat WBFS bolumu ...
22 May 2011 18:11
Merhaba,
CFG Usb loader fat32 olan hdd deki oyunları direk goruyor
fakat
Wbfs yapıyorum hdd yi ve oyunları yeniden atıyorum (WiiBM ile) hdd deki oyunları gormuyor,

hdd fat32 iken direk CFG yi açınca goruyor oyunları
hdd yi WBFS yaptıgımda 30 a kadar sayıp direk
"yeniden başlatmak için bir tuşa basın" uyarısı veriyor CFG Usb loader.

fat32 yaptım hdd yi ve oyunlar çıktı 1 e ve 1 e basıp genel ayarlara girdim bölüm seçme kısmına geldiğimde fat32 olan gozukuyor bunu wbfs de yapamıyorum.

yardım ederseniz sevinirim.thumbs up

Re: CFG Usb loader fat32 goruyor fakat WBFS bolumu ...
23 May 2011 06:06
Fat32 harddiski CFG'yi WBFS yaparak çalıştıramazsın. Oradaki WBFS ayarı harddiskin formatlanmış biçimini Loader'a tanıtmak için kullanılan bir bölüm.

WBFS çalıştırmak istiyorsan harddiskini WBFS olarak formatlaman ve oyunları ona göre atman lazım.
23 May 2011 15:45
Tuzruhu
Fat32 harddiski CFG'yi WBFS yaparak çalıştıramazsın. Oradaki WBFS ayarı harddiskin formatlanmış biçimini Loader'a tanıtmak için kullanılan bir bölüm.

WBFS çalıştırmak istiyorsan harddiskini WBFS olarak formatlaman ve oyunları ona göre atman lazım.

hocam sanırım benim anlatımımdan dogan bir yanlış anlaşılma oldu kusurabakmayın, tekrar yazmaya çalışayım.

dediğiniz gibi elimdeki hdd yi (daha doğrusu 8gb lık USB yi) Wii backup manager ile wbfs olarak biçimlendirip oyunları yine wiibackup manager ile atıyorum hdd ye ve CFG Usb loader a taktıgımda gormuyor
fakat fat32 olarak biçimlendirip wbfs klasorunun içerisine oyunları (Wiibackup manager kullanarak) atıyorum ve oyunları goruyor

1 kez düzenlendi. En son 23/05/2011 17:39 tarihinde winfast tarafından düzenlenmiştir.
23 May 2011 17:13

23 May 2011 17:54
CFG'den ayarı WBFS yaparsan problemin düzelir.

Aşağıdaki resimde göreceksin zaten.

Device: USB
Partition: WBFS1

Yanlız harddiskini ikiye bölüp bir kısmını WBFS olarak formatladı isen birinci bölümün WBFS olması gerekiyor. Yoksa görmeyebilir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!