Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Chipli Pal Wii'de NTSC oyunları açamıyorum

Gönderen murici 
Chipli Pal Wii'de NTSC oyunları açamıyorum
30 January 2011 11:49
arkadaşları forumu oldukça araştırdım ama kafam karıştı daha çok hiç birşey anlamadım. o yüzden gereksiz bir konu olmuş olabilir affınıza sığınıyorum.

chip li bir pal wii ye sahibim. internetten indirdiğim kopya pal oyunları sorunsuz oynuyorum fakat ntsc oyunlar bir türlü açılmıyor. freeloader denedim fakat freeloader i wii ye taktığımda wii hata verip cd yi çıkartmamı istedi. daha önce ntsc oyunları oynamakta sıkıntı yaşamıyordum. ne şekilde bir yol tavsiye edersiniz acaba ? şimdiden çok teşekkür ediyorum herkese

Re: Chipli Pal Wii'de NTSC oyunları açamıyorum
30 January 2011 11:59
Freeloader 3.3 ve üstü menü versiyonlarında çalışmaz trucha bug'ına ihtiyaç duyduğu için. 4.2 ve üstünde de çiplerin region free özelliği işe yaramaz.
Sanıyorum senin wii ya 4.2 ya da 4.3.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
30 January 2011 12:02
4.2E gözüküyor versiyon
30 January 2011 12:54
yardım edebilecek biri olursa sahiden çok sevineceğim sad smiley
30 January 2011 15:23
Neogamma'yı denedin mi?
30 January 2011 15:31
yok denemedim ?
30 January 2011 17:46
@murici : homebrew channel kur, sonra gecko os programı ile ntsc oyunları oynayabilirsin... yahut komple softmod yapıp herhangi bir usb loader veya neogamma tarzı bir programla da oynayabilirsin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
31 January 2011 00:39
dediğin uygulamarı rehberlerden faydalanarak yükledim. ntsc bi oyun taktığımda oyun açılıyor ilk ekran geliyor fakat hemen ardından '' the game disc could not be read. refer to wii operations manual... uyarısı aldım ve oyun açılmadı :/
31 January 2011 09:48
DVD'den oynuyorsan şayet DVD çizilmiş olabilir, yazım sırasında problem olmuş olabilir herşey olabilir. Softmod kullanırsan eğer oyunun orjinal iso'sunu deneme şansın olur, softmod'da ntsc/pal farkı olmuyor. Eğer oyun bozuk dise USB Loader kullanarak bunu anlayabilirsin.

En mantıklısı bir flash diskin varsa ona oyunu yükleyip softmod sonrası USB Loader ile denemek. Bu yöntemle oyunun bad dump olup olmadığını anlarsın.

Yok değilse büyük ihtimal DVD'ye yazarken sorun olmuştur.
27 March 2011 08:31
softmodlu wii imde ntsc oyun acabilirim dimi bende sıkıntı olmaz anladıgım kadarıyla bidee free region oyun vardı bitane fakat oyunu seçiorm neogammada biraz beklio oyuna girmio wiinin ana ekranına dönüo tekrar neden olabilir??
27 March 2011 14:48
Neogamma ile değilde USB Loader ile açabilirsin. CFG tavsiye edilir.
30 March 2011 09:14
cfg loader da girince eror verio bi dosya eksik gibi bi hata sanırım onu nasıl gideririm
30 March 2011 09:51
CFG kopya diskten okuma yapmaz. Orjinal olmalı. Herneyse, SFB USB Loader adından da anlaşılacağı üzere USB diskimizden oyunları açmamıza yarayan yardımcı bir program. Bu programı yükleyhip çalıştırmak için softmod yüklü (bunda HBC kanalı, gerekli CIOS'lar vs. vs.) olmalı. Bütün işlemleri bitirdikten sonra NTSC PAL ayrımı olmadna oyunları USB disk üzerinden oynayabilirsin.

CFG'nin verdiği hatayı da yazarsan daha düzgün bir çözüm bulabiliriz.
30 March 2011 14:16
error: couldnt open file!
press any button to reboot wii.
die bi hata werio
30 March 2011 14:37
Softmod yaptın mı?

USB diskten okurken mi bu hatayı alıyorsun?
30 March 2011 15:40
evet soft mode yapıldı oyunları neogamma dan açıyorum cfg usb loaderı acmaya calısınca bu hatayı verio red steel ve wii sport resort bu cfg usb loaderdan acılabılıomus sanırım sadece onları acmak icin açtıgımda bu hatayı aldım
30 March 2011 15:54
Hmmm, buradan CFG USB Loader kurulumunu, buradan da ntfs ve fat disklerden cfg ile nasıl oyun oynanacağını gösteren rehbere ulaşabilirsin.
17 April 2011 13:00
pal makinamda soft mod yükledim hdd deki pal oyunları rahatlıkla açıyor ntsc bir oyun indirdim loading yazıyor oyuna girmiyor hata vermiyor ama makinada hiç bir tuş çalışmıyor power a basıp çıkabiliyorum soft mod kurulumunuda atladığım bir yermi var sırayla yaptım neden olabilir neogamma ile oyun açamadım
17 April 2011 19:07
softmode da pal ntsc oyun farki yoktur,denedigin oyunlar da problem olabilir,yanlizca tv nin ntsc destekliyor olmasi lazim.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!