Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB Loader GX 2.0 Çıktı

Gönderen ozayturay 
USB Loader GX 2.0 Çıktı
10 January 2011 11:17
Biliyorum çoğunuz Cfg Usb Loader kullanıyorsunuz ama Usb Loader GX 2.0'ı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz. winking smiley

[code.google.com]

USB Loader GX v2.0:

Lot's of changes have happened since v1.0. It would be too much to write them all down here.
The full changelog can be found on the website:
[code.google.com]

Here is a summary:
*FAT/NTFS/EXT2/3/4 game launching support
*Compatibility for all cIOS version of Waninkoko and Hermes
*Return to loader from a running game
*Booting into NTFS/EXT and saving images/configs on them
*No need for a FAT32 partition anymore with new forwarder and a NTFS partition
*Game titles and informations through the WiiTDB (thanks goes to lustar for his great page [wiitdb.com])
*New search bar for searching through games
*Alternative dol support
*Theme downloader
*Rebuild parental control
*Homebrew launching of almost all homebrews
*Lot's of new IOS slot supports (from 200-255)
*Game banner sounds
*Lots of bugfixes

Benim için en güzel özelliği artık cover image'leri ntfs disk bölümünde saklayabilmesi. smiling smiley

Ve arayüzü bilmeyenler için birkaç ekran görüntüsü. winking smiley

Daha fazla resim için [code.google.com] adresine bakabilirsiniz.

Re: USB Loader GX 2.0 Çıktı
10 January 2011 14:13
güzel paylaşım bunun kuruluşunuda açıklarsanız bilmeyenler için çok iyi olur ayrica bunun forwarder kanali var mı , var ise linki koya bilir misiniz iyi forumlar smiling smiley

11 January 2011 08:58
Kurulumu Windows altından installer ile kolayca yapılıyor. SD kartı gösteriyorsunuz gerekli klasörleri oluşturuyor.

Bu installer: [usbloader-gui.googlecode.com]

Bu da forwarder channel: [usbloader-gui.googlecode.com]
11 January 2011 14:58
Tamamdır yükledim forwarderla beraber eline sağlık smiling smiley

2 kez düzenlendi. En son 11/01/2011 15:31 tarihinde WiiManiac tarafından düzenlenmiştir.
11 January 2011 16:05
Ufak bir tiyo: oyun listesinde 1 tuşuna basarak Normal, 3D ve Disc cover resimlerini indirebilirsin. winking smiley
11 January 2011 17:15
Ahahaha teşşekkürler ben onu yarım saat aramıştım kurduktan sonra sonra buldum smiling smiley ama yinede teşşekkürler birde 2ye basınca ne işe yarıyor denediniz mi ben birşey olur diye denemedim,korkudan grinning smiley

06 February 2011 06:17
Coverleri görmesi için SD kartın neresine atmamız lazım?..
07 February 2011 18:42
cevap verirmisin?
17 February 2011 12:40
Bende cfg loader var. Coverları disk te saklama özelliğinden dolayı bu loader ı yüklemek istiyorum. Yeni bir loader kullanmak için eskisini silmek mi gerekiyor ? Farklı 2 loader kullanmak mümkün değil midir ?

1 kez düzenlendi. En son 17/02/2011 13:56 tarihinde waveform tarafından düzenlenmiştir.
17 February 2011 13:27
Farklı 2 loader kullanabilirsin, bir kısıtlama yok.
17 February 2011 20:25
@waveform : Cfg ile de cover'ları diskte saklayabilirsin bu arada. config.txt dosyasında device=SDHC yerine device=usb yapman lazım sanırım...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
18 February 2011 09:15
@WiiCrazy

device = usb seçili ama görmüyor cover ları..
18 February 2011 14:40
Valla ben o şekilde yaptığımı hatırlıyorum, cfg usb loader için bir konfigürasyon programı var, doğrudan onunla dene istersen.
[gbatemp.net]

Bu şekilde bir kurulum yaptım ve problem yaşamadım ben.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
19 February 2011 20:33
Tamam deneyeyim fakat ben cfg yi update ettim v65 e .. bu program v50 için galiba. sorun olmasın ? Yada hiç kasmayayım sd karttan yüklesin işte cover ları. Yarısı boş kartın zaten ne diye takıyosam kafaya. Dolduğu zaman düşünürüz smiling smiley
25 February 2011 15:23
ben hala bu loaderı kullanıyorum ve gayet memnunum smiling smiley

yirmiuc.com
07 March 2011 16:26
Ne yaptıysam GX 2.0 ve CFG v65 çalıştıramıyorum cIOSX v20 yükledim bu seferde GX 1.0 versiyonu çalışmamaya başladı.Wii ver. 3.4E bunla bir alakası varmı? Neler yapmam gerek.
09 March 2011 01:00
uzuuun bir aradan sonra gene bir sorunla donmek guzel tabi grinning smiley

bu loaderin goruntuleri hosuma gidince yukleyeyim dedim ama bir turlu calismadi.

initialize usb drive dedigi yerde kitleniyor , wii kumandasida balantiyi kesiyor.

bir suru sey yaptim.cios rev 17 yukledim 20 yukledim. hermesin v4 unu yukledim ( ne kadar doru yaptim bilmiyorum ) ama calismadi bir turlu.

cfg v65 22-mload calisiyor , oyunda oynatiyor.ama kafam buna takildi neden olmus olabilir?

yabanci sitelere baktim ama orda yazanlari ne kadar anlayip dogru uyguladim onuda bilmiyorum.

bir yerde 249/250 rev20 olan birine rev17 yap demisler oda yapmis duzelmis.bende denedim ama olmadi.

deneme seklim rev20 inin uzerine rev17 yuklemek.rev20 i yi silmeden yani.bu dogru yontemmi onuda bilmiyorum grinning smiley.

11 Mart ---> Sorun hdd den kaynaklaniyormus.2 bolumdu hdd ve 2. bolum formatlanmamis sekildeymis , win de wbm ile oyun atarken bir oyunu 3 saate yakin surede atmaya calismasindan sonra fark ettim ikinci tarafin formatsiz oldugunu.Hizli bir format atip winde de aktif olunca hem wbm in yukleme hizi normale dondu hemde prog takilmadan giriyor artik.

1 kez düzenlendi. En son 11/03/2011 03:25 tarihinde tospaa tarafından düzenlenmiştir.
10 March 2011 22:32
Ben sorunuma şöyle hallettim.Any Title Deleter ile IOS58 ve 249 sildim, cIOS38 rev14 dü IOS36 baz alarak 249 tekrar kurdum ondan sonra IOS58-64-v5918.wad olarak kurulumunu yapıp Homebrew Channel son sürümünü kurdum şuan sorun kalmadı.
IOS58 wad olarak kurmayı tavsiye ediyorlar youtube'de ilgili video var.
Şuan GX 2.0 ve CFG v65, WiiFlow 2.1, Wiimc 1.1.4 sorunsuz bir şekilde çalışmakta.

1 kez düzenlendi. En son 10/03/2011 23:22 tarihinde bebop tarafından düzenlenmiştir.
10 April 2011 10:31
ozayturay
Kurulumu Windows altından installer ile kolayca yapılıyor. SD kartı gösteriyorsunuz gerekli klasörleri oluşturuyor.

Bu installer: [usbloader-gui.googlecode.com]

Bu da forwarder channel: [usbloader-gui.googlecode.com]

rehberde 4.2 e için kurulan loader bu değil sanırım bunu en son ayrı bir kanal olarak mı ekliyoruz ilk baştan kurulumu nasıl yapılıyor sd ye bu iki dosyayı yüklüyoruz anlaşılan home kanal dan mı seçilecek kurulum videosu vs varmı
10 April 2011 19:53
@akadami51

sd karta attigin uygulamalari hbc den (homebrowser channel ) acabiliyorsun.ama kim her seferinde ugrasacak oraya girip vakit kaybetmekle en cok kullandiklarimi wii menuye kisayol olusturayim dersen kisayollarini kurar ordan calistirirsin.wad manager la yapilir bu yada baska bi program daha vardi daha guvenli galiba cunku wad yuklemek riski olan birsey.

istedigin programin wad ini bulur yuklersin sonra ana menuden calistirirsin.ama sd karttaki dosyalarini silersen prog calismaz.bilgdeki masaustu kisayolu gibi dusun.kisayol asil dizin olmadan bir ise yaramaz demi smiling smiley

rehberde verilen cfg usb loader di galiba. burda bahsedilen usb loader gx. ayriyetten wiiflow var.daha bir kac prog daha var.
sen secicen kendine gore.yani mp3 gibi dusun, oynatan bir suru prog var birini kullaniyosun.

diger konuya attigin soruyada burdan cvp yaziyim cok daginik soru soruyosun yetisebilene ask olsun smiling smiley

cfg nin icinde oyunlarin siralandigi ana ekranda bir oyunu a ile sec sonra 1 e bas sonra cikan menude assa doru in orda covers olacak secenek ,uzerine gel saga bas en yukardaki yon tuslarindan o indirecek hazir bulunanlari netten otomatik.ama wii n in net baglantisi olmasi lazim.ingilizcen sevmiyorsan arkadasin turkcelestirilmis temasini kullanabilirsin.cok yardimci olur neyin ne oldugunu ogrenene kadar.( cfg icin olan )

hdd yi surekli tanitmamak icin de kapaklari cektigin ekranda 2 tusuna basarsan ayarlari kayit eder.yani hdd ni gosterdikten sonra ayarlar ekraninda 2 ye basarsin bu islemde bitmis olur.

wii menuye eklenme kisminida anllatitm zaten bildigim kadariyla.yardimci olur insallah.

24 April 2011 19:38
[www.wii-homebrew.com]

dosyayı indirdim apss ve wad klasörlerini sd karta koyup nasıl kuracağım tarif edermisiniz
01 May 2011 19:56
[code.google.com]

hbc, ios58 oldu wimc forwarder chanel den dolayı. Usb loader gx in bu wad ını chanel olarak kuramadım -2011 error verdi

1 kez düzenlendi. En son 01/05/2011 20:57 tarihinde akademi51 tarafından düzenlenmiştir.
16 August 2011 18:09
kuruyor ve homebrew channel'a geri dönüyor. olmadı.
17 August 2011 09:25
freakme

sd karttın apps klasörüne usbloader_gx dosyalarını kopyaladın mı?

sadece forwarder'ı kurmuşsun tahminen. söyle düşün bir arkadaşının masaüstünden winamp'ın kısayolunu belleğine atıp evdeki bilgisayara kopyalasan winamp kurmadan, bu kısayola tıkladığında winamp çalışır mı?

17 August 2011 10:57
ozayturay
freakme

sd karttın apps klasörüne usbloader_gx dosyalarını kopyaladın mı?

sadece forwarder'ı kurmuşsun tahminen. söyle düşün bir arkadaşının masaüstünden winamp'ın kısayolunu belleğine atıp evdeki bilgisayara kopyalasan winamp kurmadan, bu kısayola tıkladığında winamp çalışır mı?

Evet, anladım. bende cios bile kurulu değildi dün. meğerse esas sorun oymuş.
19 November 2011 08:11
ne oyun isimlerini görüyor ne de kapakları görüyor. oyunları seslerinden ayırt etmeye çalışıyorum. neden olabilir?
19 November 2011 08:50
oyun kapaklarımı kendi özel klasörüne indiriyor ondandır...

Modern Warfare 3:4858-1397-9340
Black Ops:4094-0788-9526
29 July 2012 15:46
öncelikle herkese merhaba
benim bir kaç sorum olacak

ben daha önceleri configurable usb loader ile oyun oynayabiliyordum.wii yi taşınma sebebiyle kaldırdım sonra geri kurduğumda(5-6 ay sonra) bu program çalışmadı.şuan herhangi bir program kuramıyorum.versiyon 4.2 update yapmadım.

biraz önce usb loader gxi çalıştırıp hdd içindeki oyunları gördüm fakat play dediğimde homebrew channel la geri geliyor. bana bi yardım edin yoksa wii camdan atcam smiling smiley
29 July 2012 15:47
öncelikle herkese merhaba benim bir kaç sorum olacak

ben daha önceleri configurable usb loader ile oyun oynayabiliyordum.wii yi taşınma sebebiyle kaldırdım sonra geri kurduğumda(5-6 ay sonra) bu program çalışmadı.şuan herhangi bir program kuramıyorum.versiyon 4.2 update yapmadım.

biraz önce usb loader gx 2.0 'ı çalıştırıp hdd içindeki oyunları gördüm fakat play dediğimde homebrew channel la geri geliyor. bana bi yardım edin yoksa wii camdan atcam smiling smiley
29 July 2012 17:55
sd kartta cfg usb loaderin dosyası yoktur belki yeni versiyonunu indir at yada forwarder bozulmuştur

[www.facebook.com]
STEAM-ID:wiismash
Wii Friend Code:0861-5073-7086-9230
Wii Brawl:3182-2383-4750
Wii BlackOps:0104-9659-1761
PES 12:0261-7492-9473
GoldenEye 007:yakında yazıcam
Conduit2:
Mario Kart Wii:
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 74
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!