Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Makinam Ne Orjinal Çalıştırıyor Ne De Kopya !!! eye popping smiley

Gönderen canuzel 
Makinam Ne Orjinal Çalıştırıyor Ne De Kopya !!! eye popping smiley
09 January 2011 09:17
eye popping smiley Yardıma ihtiyacım var Wii'me kendi kendine bir şey oldu şimdi ne orjinal oyunları okuyo ne kopyaları.Ne yapabilirim? Sizce IOS sorunumu? Yoksa Harddriver sorunumu? Bu oyunları çalıştırmamaya Guitar Hero Warriors of Rock setindeki Cd'yi takınca bir süre oynadıktan sonra başladı...

Yardımlar için şimdiden teşekkürler...

2 kez düzenlendi. En son 09/01/2011 12:14 tarihinde canuzel tarafından düzenlenmiştir.

Re: Çok Acil bu pazar gününe Yardım! Wii 4.3e makinam orjinal oyunları Çalıştırmıyor hemde hepsini bunula birlikte kopyalarda softmodla çalışmıyor....
09 January 2011 10:55
ioslari ucurmus ayni sorun bendede olmustu peki sizde homebrew channel filan duruyor mu? durmasi lazim

Re: Çok Acil bu pazar gününe Yardım! Wii 4.3e makinam orjinal oyunları Çalıştırmıyor hemde hepsini bunula birlikte kopyalarda softmodla çalışmıyor....
09 January 2011 11:50
Duruyordu fakat format şimdi atmadan önce..Format attıktan sonra düzeldi herşey...Şimdi ihtiyacım olan lego indiana jones oyunu.Bu kimde varsa 2 oyun(Orjinal pokémon battle revulotion NTSC-U ve Orjinal Ratatuie Pal (öyle bişi olsa gerek)) artı üstüne 20 lira teklif ediyorum...

2 kez düzenlendi. En son 09/01/2011 11:52 tarihinde canuzel tarafından düzenlenmiştir.
09 January 2011 11:58
Format atmama rağmen hala düzelmemiş.Nasıl bir problemdir bu? Orjinal oyunları hiç oynayamıyorum üstelik homebrew yüklü bile değil...Bu sorunu çözmem için acil yardım...

1 kez düzenlendi. En son 09/01/2011 12:15 tarihinde canuzel tarafından düzenlenmiştir.
09 January 2011 12:04
Cd tam açacak olurken (Kullandığım Orjinal Pal Metroid Prime 3) driver şöyle bir sorun veriyor;

An Error has occurred. Press
the Eject Button and remove
the disc, then turn the Wii
console off and refer to the
Wii Operation Manual for
help troubleshooting.
Re: Makinam Ne Orjinal Çalıştırıyor Ne De Kopya
09 January 2011 13:59
1. Konu yanlış yere açılmış...
2. Deli gibi uzun başlık girilmiş, forumun görünümü bozulmuş.
3. Konu başlığında !!! gibi saçma sapan ifadeler kullanılmış...

Bir de yardım bekliyorsunuz...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Re: Makinam Ne Orjinal Çalıştırıyor Ne De Kopya !!! eye popping smiley
09 January 2011 14:35
Neyse, çip var sanıyorum makinede, güncelleme yaptığın oyunun bölgesi neydi?
Semi-brick yapmış olabilir misin? Settings kısmına giremiyorsan semi-brick olmuştur. Misal Pal makineyi NTSC oyun ile semi-brick ettiysen orjinal oyunlar dahil problem yaşayabilirsin.

Oyun oynarken bir yerden sonra bu problemle karşılaşmış olma ihtimalin ancak sürücün ile ilgili bir probleme işaret eder, ios'larla falan alakalı değildir.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
09 January 2011 18:30
WiiCrazy
Neyse, çip var sanıyorum makinede, güncelleme yaptığın oyunun bölgesi neydi?
Semi-brick yapmış olabilir misin? Settings kısmına giremiyorsan semi-brick olmuştur. Misal Pal makineyi NTSC oyun ile semi-brick ettiysen orjinal oyunlar dahil problem yaşayabilirsin.

Oyun oynarken bir yerden sonra bu problemle karşılaşmış olma ihtimalin ancak sürücün ile ilgili bir probleme işaret eder, ios'larla falan alakalı değildir.

Konuyu nereye açacağımı bilemedim kötü durumda olduğumu nasıl belirtebileceğime karşın ifade kullandım neyse, Makinamda daha önce vasabi çip vardı fakat tüm oyunları açmadı diye iyadesini yaptım ve soft mode yükletmiştim driver disk üzerinden.Daha önce orjinalleri ve diyer tür oyunların hepsini çalıştırıyordu.Kullandığım oyunların hepsi pal, kopyalarda buna dahil fakat biri hariç o da gecko ile oynuyordum (PokéMon Batlle Revolution NTSC-U).Oyunlarım hepsi bu oyunu oynayınca çalışıyordu ama geçen günlerde aldığım bu Orjinal Pal Guitar Hero Warrior of Rock oyununu Makinaya Taktıktan sonra makina, Tüm diskleri okumamaya başladı (fakat nadiren okuyor)Makinanın Settings Kısmında bir şey yapmadım.Nasıl düzelir? Maliyetli birşeyse Ne Kadara Patlar?
09 January 2011 20:03
Sürücün ile alakalı bir problem muhtemelen. Lensi kirlenmiş ya da iptal olmuş olabilir. Ne kadara patlar bilemem.

Guitar Hero Warriors of Rock nispeten yeni bir oyun sanıyorum, oyundaki update'i yaptın mı? Yaptıysan cios'lar ezilmiş olabilir.

1. Menü versiyonun GH WOR'u oynamadan önce kaçtı?
2. Oyundan update yaptın mı? Yaptıysan update sonrası ne oldu?

09 January 2011 20:12
Ben oyundan update yaptığını var sayarak öyle dedim çünkü bendede gh warriors of rock vardi ve update etmem gerekiyordu oynayabilmem icin(cd uzerinden) ancak update edince cioslar dediginiz gibi bende gitmisti ve softmod asistanindan cioslari tekrar yukleyincee duzelmisti simdi o cdyi geckodan oynuyorum hicbir sorun yok smiling smiley

10 January 2011 15:19
Garantisi devam ediyorsa servisi bedava hallediyor. Garantisi bitmiş ise Nortec dışında başka yerde çözüm arayın. Eğer makinada çip varsa Nortec kesinlikle yardım etmez. Onun yerine lens temizleyici kitler var onunla şansını deneyebilirsin veya dükkan bölümünde 2 adet bu işin ticaretini yapan dükkan var onlarla irtibata geçebilirsin.

Bu DVD okumama pisliği ile bende karşılaştım, garantisi devam ederken (softmod ve çip yoktu) Nortec'e gönderdim aynı gün içinde hallettiler (Tabii servis müdürü ile telefonda biraz sohbet etmiştim smiling smiley )
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 39
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!