Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wii wasabi chip

Gönderen asaboga 
wii wasabi chip
08 December 2010 20:21
selam arkadaslar ben yeni wasabi chip aldim ve taktim butun islemler tamam
oyunda indirdim ve dvd ye yaktim fakat calismadi.
nedeni ney olabilir.
bu arada dvd -r kullandim markasi sony ,baska marka dvd kullansam sorun cozulurmu.
yardimlarinizi bekliyorum

Re: wii wasabi chip
08 December 2010 20:58
Merhaba

Dvd'yi 1x yada 2x hızında , imgburn programı ile yazıp tekrar dener misin?

08 December 2010 20:58
herhangi bi hata kodu falan aldiysan onu yazsan daha cabuk yardim alirsin bide hangi kanali kullaniyosun dvdleri calistirmak icin.?
08 December 2010 21:12
qawsed
herhangi bi hata kodu falan aldiysan onu yazsan daha cabuk yardim alirsin bide hangi kanali kullaniyosun dvdleri calistirmak icin.?

hata kodu soyle veriyo almanca olarak yazacam cunku oyle yaziyo

ein fehler ist aufgetreten
drucke den ausgabeknopf,
entnimm die disc und schalte
die wii-konsele aus.bitte lies
die wii bedienungsanleitung,
um weitere informationen zu erhalten

kanal pal olarak

bir sorumdaha var,
internetten indirmis oldugumuz oyunlari rardan cikartim direk dvd ye mi yakayoruz
yoksa daha once bir islem yapiyormuyuz,internetten pal olarak indiriyorum oyunlari

1 kez düzenlendi. En son 08/12/2010 21:27 tarihinde asaboga tarafından düzenlenmiştir.
08 December 2010 21:49
tyler
Merhaba

Dvd'yi 1x yada 2x hızında , imgburn programı ile yazıp tekrar dener misin?

drucke den ausgabeknopf,

arkadaslar yardim edin bu nasil calisacak
orjinal oyunu koyuyorum oluyo
08 December 2010 21:53
Medya tercihi olarak Sony korsan kullanmak için çok ta iyi bir tercih değil smiling smiley
Verbatim kullanarak dene bir de, olmuyorsa farklı oyun dene... Ayrıca çipin doğru monte edildiğinden emin ol, önce kırmızı led'i sonra da yeşil led'i yanması lazım... kırmızı led'de kalırsa montajda sorun var demektir.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
08 December 2010 22:23
WiiCrazy
Medya tercihi olarak Sony korsan kullanmak için çok ta iyi bir tercih değil smiling smiley
Verbatim kullanarak dene bir de, olmuyorsa farklı oyun dene... Ayrıca çipin doğru monte edildiğinden emin ol, önce kırmızı led'i sonra da yeşil led'i yanması lazım... kırmızı led'de kalırsa montajda sorun var demektir.

arkadasim chipi kontrol ettim ilk actigimda kirmizi led cd koydumda da yesil led oluyo ama sonra tekrar kirmizi oluyo cd 3 yada 5 saniye donuyo sonrada duruyor
08 December 2010 22:31
chipi yanlis taksam orjinal oyunlari da gostermez suanda orjinal oyunlari gosteriyor
birde senin dedigin gibi verbatim deneyeyim ,ama simdi degil yarin gidip satin almam gerekiyo
bir de kac hizinda yakayim
09 December 2010 07:10
asaboga
chipi yanlis taksam orjinal oyunlari da gostermez suanda orjinal oyunlari gosteriyor
birde senin dedigin gibi verbatim deneyeyim ,ama simdi degil yarin gidip satin almam gerekiyo
bir de kac hizinda yakayim

4 ya da 8

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
10 December 2010 17:48
arkadaslar ne yapsam olmuyo verbatim dvd aldim yine ayni sorun geliyo

drucke den ausgabeknopf,

yardim edin ne oluyo bu
10 December 2010 18:58
arkadaslar benim wasabi chip bu bir bakin lutfen
bu chipe hangi oyun indirecem ve nasil yakacam dvd ye

http://www.ps2tune.com/Nintendo-Wii/Nintendo-Wii-Modchips/Nintendo-Wii-Wasabi-DX-Modchip--Loetfrei-.html
10 December 2010 19:07
Sürücünü bir kontrol etsene aşağıdaki sitede,

[www.wiidrives.com]

D3-2 ise çiple kullanman zor... (D3'lerin de bazıları çiplerle iyi sonuç vermiyor diye tahmin ediyorum)

10 December 2010 20:23
- aradim ama bulamadim

- kardes leh numarasini yaziyorum bulmuyo

mesala leh2906 ile basliyor ama yok
2910 var2923 var benim numara yi bulmuyo

- bu arada benim makinenin versionu 4.3 bunu tekrar 4.2 ye dusurebilirmiyim boyle bir imkan varmi

edit (WiiCrazy) : Mesajlar birleştirildi.

1 kez düzenlendi. En son 10/12/2010 20:36 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
10 December 2010 20:35
Nasıl bulamıyor yahu, "There is a 100% chance the chipset is GC2-D3-2 (v2) with no drive chip."
Sen hangi akla hizmet D3-2 sürücüye çip taktın ki. İnsan önce biraz araştırır. Bu makinede ancak usb loader kullanabilirsin.

4.3'den 4.2'ye düşürürsün ama sana bir faydası olmaz. Makinene softmod yapabilmek için orjinal oyuna ihtiyacın var (Lego Indiana Jones yahut Yu-gi-oh gerekiyor)

Bunun dışında bulabilirsen kopya oyun okuyabilen sürücü ile mevcut sürücünü de değiştirebilirsin, elinde bulunan çipten faydalanabilmenin tek yolu bu.

ps: bir de ardı ardına mesaj atıp flood yapmayalım lütfen...

11 December 2010 12:16
arkadasim ne yapayim ya bazi seyleri orenebilmek icin ardi ardina yazman gerekiyo ve bilen kisilerinde cevaplamasi gerekiyo ki.bizde orenelim !!!!
konuyu takip ettim sitenizden fakat cok kafa kurcalayici yazilariniz var.bu konuda yeniyim ( Lego Indiana Jones yahut Yu-gi-oh ) oyunlarin birisini bulmaya calisacam buldugum zaman bana yardim edermisin.
simdiden tesekkur ediyorum.

birde ardi ardina yazi yazip flood yapmayin diyosun ama
baska arkadaslarda bu yazilari okuyup benim gibi hata yapmazlar umarim
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!