Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Super Mario Galaxy 2 - Çalışıyor ama bir acayip..

Gönderen babelfish 
Super Mario Galaxy 2 - Çalışıyor ama bir acayip..
27 October 2010 14:52
Arkadaşlar, dün akşam DjarumBlack'in yoğun yardımlarıyla 4.3E V2 - PAL ve çipsiz Wii'ye softmod yaptım. Neogamma da yükledim, ve ImgBurn ile başlıkta adı geçen oyunu DVD'ye yazdım (4x hızında). Oyunu neogamma ile çalıştırdığımda, görüntüm siyah-beyaz ve karıncalı olarak çıktı. Bekledim, TV'den ayar yapmaya çalıştım yine olmadı, ama sonuçta çalıştı hatta biraz oynadım. Burada sorun ne olabilir? Benim makine PAL, oyun NTSC mi acaba dedim ama oyun da PAL büyük ihtimalle.

Yorumlarınızı bekliyorum..

Re: Super Mario Galaxy 2 - Çalışıyor ama bir acayip..
27 October 2010 15:13
hatta PAL olduğundan yüzde yüz emin olduğum başka bir oyunda da aynı sonucu aldım.. üstelik hem normal televizyonda hem de LCD'de aynı şey oluyor.
27 October 2010 16:05
Dostum NeoGamma'da Options 'a gir. Ayarları karıştır tam yerini hatırlamıyorum ama General Options'da olması lazım,Force Video bölümü var,orayı PAL480i yap,geri dön oyunu çalıştır. Renkli olacaktır,aynı sorunu bende yaşadım smiling smiley

27 October 2010 16:46
şimdi öncelikle ben Neogamma'da options diye bir yer göremedim =) Başka bir yerlerde ama 480i yazan bir şeyler buldum ve onu seçtim (normal screen ayaralarında wii option'ın). Ekran, aynı o oyunlar açıkkenki gibi bir sapıttı. Dedim herhalde onlarla uyumlu mod bu hakikaten =D Ama yine olmadı.. Sonra eski haline getirdim görüntüyü oyundan çıkıpve HBC'den ona benzer bir ayar bulmaya çalıştım. System özelliklerini görüntüle gibi bir seçenek vardı, oraya girdiğimde zaten ne hikmetse normal-480i gibi bir şey yazdığını gördüm.

Böylece benim için işler iyice karıştı. Softmod'un sevinci kursağımda kaldı resmen =) Başka çözüm önerisi olan var mıdır acaba??
27 October 2010 16:57
Dostum sen neyi karıştırdın ben anlamadım,başka bir çözüm yolu yok,dediğimi yapacaksın. NeoGamma bende kullanıyorum,tv'm ntsc desteklemediğinden eğer pal dışında oyunları force video yapmadan açarsam siyah beyaz açılır fakat normal şekilde oynanır. Force video PAL480i yaparsam renk gelir smiling smiley
Sen de bunu yapacaksın,General Options'da falan olması lazım. Diğer ayarları falan karıştırma,NeoGamma'da bu ayarı bul smiling smiley

27 October 2010 16:59
Yahu neogamma'yı açınca karşıma gelen ekranda "wii menu" ve "start" dışında bir seçenek yok ki, sanki bambaşka şeylerden bahsediyoruz =) Ayrıca oyunların formatı zaten PAL.

Tam olarak nerede bu general options ve force video, hakikaten girip çıkmadığım yer kalmadı...
27 October 2010 17:12
NeoGamma' nın versiyonu nedir sende?
Altta yazar R9B44 veya R9 Beta 15 şeklinde gibi..
Belki de televizyon pal desteklemiyordur smiling smiley

27 October 2010 17:20
oyun sana pal taklidi yapıyor... ntsc muhtemelen...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
27 October 2010 18:15
elinde harddisk varsa usbloader kurup onda dene

1 kez düzenlendi. En son 27/10/2010 18:16 tarihinde qawsed tarafından düzenlenmiştir.
27 October 2010 19:04
Neogamma 2 tane var bende.. biri softmod işlemi sonunda kuruldu kendiliğinden (ama çalışmıyor, sadece channel olarak duruyor), biri de R8 RC3 falan gibi bir isme sahip bir kurulum dosyasından yüklendi (Djarum Black göndermişti sağolsun =)) ve çalışıyor. Hatta şöyle bir şey oldu: bu softmod için kiraladığım Lego Indiana Jones oyununu az önce USB flash diske kopyaladım ve oradan çalıştırmayı başardım.. Gayet de güzel çalıştı.

WiiCrazy: Hmm şimdi Super Mario'dan emin olmasam da, Toy Story 3'ten eminim aslında PAL olduğuna da, nasıl öğrenebilirim pal mıdır değil midir?

Elimde harici hard disk var en kralından ama bunun için alınmamıştı, dolayısıyla 250 gb'lık falan bir kısmı dolu ve bildiğim kadarıyla usb loader'dan çalıştırmak için başka bir şekilde format atılması lazım, ama içindeki onca şeyi ne yaparım ? =/

"Televizyon Pal desteklemiyor olabilir"e de cevabım, Lego Indiana Jones ile geliyor =) Yani o oyunun orijinalini kiraladım ve kendisi PAL =)

Bu konularda fazlasıyla acemiyim aslına bakarsanız. Cevaplarınız için teşekkürler. Devamını bekliyorum =)
27 October 2010 19:10
Tamam arkadaşlar, galiba WiiCrazy'nin dediği doğru =) Şimdi bir program yükledik PC'ye usb loader için, orada oyunların region'ı kabak gibi yazıyor =D Toy Story'de "other", Super Mario'da NTSC yazıyor eheh... How To Train Your Dragon oyununu indirmiştik bir de, onda PAL yazıyor şimdi onu çekmeyi deneyeceğiz DVD'ye ..

Bir de bir yerde DVD+R DVD değil de, DVD-R kullanın demiş birileri, bunun doğruluğu var mıdır?

Bir de bu PAL olmayan oyunları PAL'a çevirmek mümkün müdür?
27 October 2010 19:21
NTSC oyun için djbaha'nın da dediği gibi Neogamma'nın video mode force etme özelliğini kullanacaksın... oyunun iso'su üstünde herhangi bir modifikasyon yapmana gerek yok... Cfg usb loader kullanırsan bunda da 1 tuşuna basıp oyun ayarlarına girdiğin yerde yine video modunu ayarlayabilirsin.

DVD+R ile DVD-R'nin farkı var... çiple kullanırken fark söz konusu değilken softmod ile kullanımda DVD+R'leri book type'larını dvd rom yaparak yazmak gerektiği söyleniyor...

Elindeki harddiskin kullanımına gelirsek, ciosXrev18 ve üstünü ve/veya hermes ciosları yüklediysen elindeki harddiski kullanabilirsin formatlamadan. (uyumlu ise tabii)
Sana gereken program wii backup manager.. bu konu altında dedezade'nin ufak rehberinde linkinin olması lazım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
27 October 2010 19:24
Dostum softmod işleminden sonra region'un önemi kalmaz,force video yaparak region gözetmeksizin oyunları oynarsın.
DVD-R kullan,+R okuyucuyu yoruyor.
NeoGamma'nın çalışmamasının nedeni forwarder olması. Sd:/apps/Neogamma içine en yeni neogamma'yı indirip atarsan çalışmayan neogamma da çalışacaktır.
USB loader falan yüklemene gerek yok bence,neogamma'nın yeni sürümünü indir ordan ayarları bulursun smiling smiley
Oyunların regionlarına Wii Backup Manager ile bakabilirsin,eklemiş olayım..
@WiiCrazy hocam alt alta atmışız,neredeyse aynı anda smiling smiley Ben bir yerde +R okuyucuyu yorar diye okumuştum,-R sağlıklı diyorlardı. Doğruluk payı nedir bilemem ama -R kullanıyorum sakıncasını görmedim grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 27/10/2010 19:25 tarihinde djbaha tarafından düzenlenmiştir.
27 October 2010 19:51
bu seferki oyunda da öncekilerden farklı olarak renk var sadece, görüntü gene kayıyor ve karıncalı.. benim neogamma R8 RC3 bu arada, nedir ne değildir bilmem ama son sürüm değil mi bu? eğer değilse de son sürümü indirebileceğim bir link var mıdır?
27 October 2010 21:34
Görüntü kayması ve karıncalanma konusunda hiçbir bilgim yok.. Öyle bir sorunla karşılaşmamıştım.. Kablondan olabilir ama,ana menü'de de öyle mi?

27 October 2010 22:48
Hayır ana menüde ve herhangi bir kanalda hiç öyle bir sorun olmuyor.. Neyse, herhalde en zahmetsizi sadece PAL oyunlar indirmek olacak DjarumBlack'in de tavsiye ettiği gibi.. Ne yaptıysak olmadı ve cidden pes ediyorum.

Bu arada, neogamma options bölümüne de ulaştım eheh.. Region, video ayarlarıyla falan her türlü oynadım ama NTSC'ler konusunda hala bir başarı yakalayamadım =) Neyse sağlık olsun, içime darallar geldi ve pes ettim zaten..

İlgilenen herkese çok teşekkürler.
28 October 2010 08:03
Elinde Flash disk var mı? 4 gbyte'lık veya üstü?

Varsa oyunu flash diske atarak CFG USB Loader kullan dene. Oyun sorunsuz açılırsa kullandığın Neogamma sürümünde problem var demektir.
28 October 2010 11:27
dün zaten bir şekilde lego indiana jones'u flaş diske kopyaladım ve oyunu makineden çıkarınca da flaş diskten çalıştırabildim.. ama başka bir oyun denemedim, çünkü flaş diske direkt mi atılıyor oyun yoksa ne yapmak gerekiyor tam olarak bilemedim =)
28 October 2010 16:25
Dostum sen bir NeoGamma'yı yenileyip denesen,belki sorununa çözüm olacaktır?
Kendi NeoGamma'nı Channels bölümünden kaldırıp tuzruhu hocamın verdiği full kanal olanı kurabilirsin,veya forwarder kurup yeni neogamma'yı kurarsan da çalışır. Ordan Force Video : PAL480i veya PAL480p,olmadı PAL576i dene,büyük ihtimal sorununa çözüm olacaktır diye düşünüyorum.
Seninle aynı sorunları yaşadığım için böyle kesin konuşuyorum smiling smiley

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 24
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!