Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WiinnerTag, xbox'daki gamercard benzeri fasilite

Gönderen WiiCrazy 
WiinnerTag, xbox'daki gamercard benzeri fasilite
27 August 2010 21:02
İmzamdaki bıdıbıdıyı gördünüz ve nasıl yaptığımı merak ettiyseniz açıklayayım,

Şu an Wiiflow ve Cfg usb loader'ın resmi olarak desteklediği bir özellik bu. Oyunları çalıştırdığınızda bir siteye sizin WiinnerCard sitesindeki üyelik id'nizle oynadığınız oyunun id'si gönderiliyor böylece WiinnerTag sitesi de sizin oynadığınız oyunları takip ediyor. Siz de imzanıza falan bunu seçtiğiniz arkaplanlarla ve ek bilgilerle yansıtabiliyorsunuz..

Cfg usb loader için yapmanız gereken.

1. Öncelikle WiinnerTag sitesine gidip üye oluyorsunuz, üye olurken kartınızı da tanımlıyorsunuz arka plan resmini ve wifi friend code'unuzu falan da girerek. Site size 33 karakter uzunluğunda bir id veriyor.

2. Cfg usb loader'ınızı online update özelliği ile yahut son versiyonu indirip sd kartınızdaki /apps/usbloader/boot.dol dosyasını indirdiğiniz dosya ile değiştirerek güncelliyorsunuz.

Son versiyonları şuradan indirebilirsiniz

cfg59a.dol (default cios'unuz waninkoko ise )

cfg59a-222.dol (default cios'unuz hermes ise)

3. Cfg usb loader ayarlarını tutan /usb-loader/config.txt dosyasını açıp gamercard_key =XXX...XXX satırını ekleyip kaydediyorsunuz. XXX...XXX yerine WiinnerTag sitesinin size verdiği 33 karakterlik id gelecek.

4. İşlem tamam, bundan sonra wii'nizde internet bağlantınız da varsa WiinnerTag ve Cfg Usb Loader işbirliği ile oynadığınız oyunları herkes ile paylaşabilirsiniz. Bunun için de forumun ayarlarından imzanıza aşağıdaki gibi bir ekleme yapmanız lazım.

h t t p : / / w w w . w i i n n e r t a g . c o m / s i g n a t u r e / W i i C r a z y . j p g 
WiiCrazy WiinnerTag sitesinde belirlediğim nickname, forum otomatik resim olarak göstermesin diye 
her karakterden sonra bir boşluk bıraktım..

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

5 kez düzenlendi. En son 27/08/2010 21:14 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: WiinnerTag, xbox'daki gamercard benzeri fasilite
27 August 2010 21:11
bakalim olacak mi. friend kodu mu buliyim bi grinning smiley.
27 August 2010 21:51
yahu duzenle yapicagima oncekini , alinti yaptim msjda silemiyom grinning smiley bakalim olmus mu

1 kez düzenlendi. En son 27/08/2010 21:53 tarihinde tupbas tarafından düzenlenmiştir.
28 August 2010 07:14
En son oynadıklarınızı diziyor sırayla değil mi? Ben de deneyeyim bunu smiling smiley

Edit büdüt: Ben de yaptım smiling smiley

http://www.deliprofesor.com | http://twitter.com/deliprofesor

1 kez düzenlendi. En son 28/08/2010 12:09 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
28 August 2010 13:05
Yep aynen öyle, milletin ne oynadığını takip ederiz...Gerçi benimkilere bakıp yanılmayın sadece görüntü olsun diye şimdilik oyunları açıp açıp kapattım 8 taneyi dizdim :p

Bu arada wiiflow ve diğer loader'lardan kullanan varsa tafsilatlı bilgi şuradan alınabilir,

[gbatemp.net]

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
28 August 2010 15:12
Benim CFG loader son versiyon olmasına rağmen SD kartta config.txt diye bir dosya yok ve oluşmuyorda.

Ne önerirsiniz bu sorun için ? Canım sıkıldı baya bu işe.
28 August 2010 15:21
once klasik teknik destek yaklasimi yapalim ;

dogru dizine baktiginizdan emin misiniz , cfg loaderin surumunu kontrol edermisiniz . sikayet kaydinizi olusturduk teknik servisimiz sizi daha sonra arayacak tongue sticking out smiley

bizimkini gonderip gerekli yere koysan ise yarar mi ? boyle bir sey cozum olur mu acaba. config in icindeki satirlari hatirlamiyorum kisisel bir ayar var mi acep

28 August 2010 15:21
@Affliction usb-loader klasörü apps klasörünün içinde değil yalnız kök dizinde onu kontrol ettin mi? Bir de oluşmuyorsa söyle benim SD karttakini göndereyim sana istiyorsan.

28 August 2010 15:33
Usb-loader klasörüm zaten kök dizininde bunda sorun yok ve son versiyon CFG Loader çünkü açılırken sağ alt köşede ana mesajdaki versiyon numarası yazıyor. Bunda sorun yok.

Usb-loader klasöründe;

covers ve themes klasörleri var ve aşağıdaki dosyalar var;

gamelist.txt

playstats.txt

settings.cfg

wiitdb.zip

Belki ilgili dosya settings.cfg'dir diye gerekli işlemi ona yaptım (satır ekleme) ama yok olmadı.

Gerizekalı config.txt dosyası oluşmuyor, deli olacam. :@
28 August 2010 15:39
ne kadar dogru olur bilmem ama cfg icinden herhangi bir ayar degistirdin mi hic yoksa kurdugun sekilde mi kullaniyorsun.

icinden bir ayari degistir theme veya oyunlari acilis siraasindaki bira ayarini.belki o zaman olusturur kendi.

buda bakkal yaklasimi grinning smiley

28 August 2010 15:40
Değiştirdim ama oluşmadı işte.

Bi program buldum şimdi onu denicem. (config dosyası oluşturuyormuş)

Sonucu yazarım birazdan. smiling smiley
28 August 2010 15:41
config.txt dosyası /apps/usbloader klasöründe de vardır, ilgili değişikliği orada da yapabilirsin. ya da onu /usb-loader klasörüne kopyalayıp orada değiştirebilirsin.

28 August 2010 15:47
bak benim configin icinde bunlar yaziyor.kendin olustur bir tane at icine bunlari sonuna kendi numarani ekle olur heralde.
sen yine assagidaki satirlara bak senin kullandigin gibi mi ayarlar.ters bir sey olmasin , kas yapalim derken

# USBLoader config
# lines starting with # are comments
# see README-CFG.txt for help on options

# theme
theme = GreyMatter

# gui
gui = start
gui_transition = fade
gui_style = flow
gui_rows = 2

# device
device = usb

# language related options:
# translation = XX
# db_language = XX

# this is required for asian languages:
# load_unifont = 1

gamercard_key =

1 kez düzenlendi. En son 28/08/2010 15:48 tarihinde tospaa tarafından düzenlenmiştir.
28 August 2010 15:53
WiiCrazy
config.txt dosyası /apps/usbloader klasöründe de vardır, ilgili değişikliği orada da yapabilirsin. ya da onu /usb-loader klasörüne kopyalayıp orada değiştirebilirsin.

Orada da yok bişey işte sorun o.

Arkadaşın verdiği ayarları deniyorum şimdi.
28 August 2010 15:59
Yehuuuu. Oldu galiba. Oyuna girerken network bağlantısı yaptı. Böyle oluyor değil mi bu olay ?

@tospaa, çok teşekkürler dostum. winking smiley
28 August 2010 16:03
Oh be sonunda oldu. grinning smiley Yardımcı olan arkadaşlara sonsuz teşekkürler. thumbs up

28 August 2010 16:20
Bir tüyo vereyim, forumda
Kontrol paneli» Forum ayarları » İmzamı her zaman ekle » Evet yaparsanız her mesajınızda İmzamı ekle'yi seçmeniz gerekmez.

1 kez düzenlendi. En son 28/08/2010 16:20 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
28 August 2010 16:52
Affliction
Yehuuuu. Oldu galiba. Oyuna girerken network bağlantısı yaptı. Böyle oluyor değil mi bu olay ?

rica ederim.benim yardim anca bu kadar oluyor bi yerdekini kes kopyala yapistir.oyle con alengirli sorular sormiycan grinning smiley

hos geldin wii oyun reklami grubumuza grinning smiley

28 August 2010 17:23
tospaa
Affliction

rica ederim.benim yardim anca bu kadar oluyor bi yerdekini kes kopyala yapistir.oyle con alengirli sorular sormiycan grinning smiley

hos geldin wii oyun reklami grubumuza grinning smiley

Hehe aynen. grinning smiley

Tekrar teşekkürler.
02 September 2010 18:50
An itibariyle Wiinnertag'ınızı Twitter'a entegre edebiliyorsunuz. Böylece oynadığınız oyun Twitter'a durum güncellemesi olarak gönderiliyor smiling smiley
[www.wiinnertag.com]

02 September 2010 19:57
deliprofesor
An itibariyle Wiinnertag'ınızı Twitter'a entegre edebiliyorsunuz. Böylece oynadığınız oyun Twitter'a durum güncellemesi olarak gönderiliyor smiling smiley
[www.wiinnertag.com]

Vaşş...iyi özellikmiş ama twitter şifremizi vermemiz lazım galiba bunun için, sakat smiling smiley

02 September 2010 20:36
İlk denemeyi de yapmış oldum [twitter.com] Bildiğim kadarıyla Twitter'ın bu authorization muhabbeti şifre depolamalarına izin vermiyor. Geçen Twitter'ın yaptığı yeniliklerle ilgili mail gelmişti güvenlik amaçlı oradan hatırlıyorum. Tabii teknik yanını çok iyi bilemiyorum umarım doğru diyorlardır smiling smiley Bu authorization yetkisini kullanan bazı uygulamalar kurulu bende en başta Firefox eklentisi olan Echofon var misal.

Edit: Twitter'da erişime izin verdiğim uygulamalar tam tekmil smiling smiley [i56.tinypic.com]

2 kez düzenlendi. En son 02/09/2010 20:47 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
02 September 2010 21:06
Valla ben bir wordpress'te bir de grooveshark'ta twitter olayını entegre ettim, ikisinde de kabak gibi verdim şifreyi.. Güvenli olabilmesi için twitter'ın her program için özel bir key falan vermesi lazım... Olur da ele geçerse ana twitter hesabından o entegrasyonu kapatabilelim diye. Bu şekilde entegre olanı görmedim henüz.

02 September 2010 22:41
Evet twitter entegrasyonunda şifre olayına gerek yokmuş. Ben de entegre ettim, çalışıyor.

05 October 2010 19:47
deneme winking smiley

06 October 2010 04:50
Wii Number visible in the tag diyorum fakat gördüğünüz gibi tag'da çıkmıyor. Bunun nedenini bileniniz var mı ?

ekleme : hallettim smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 06/10/2010 21:34 tarihinde borntobewild tarafından düzenlenmiştir.
29 October 2010 14:55
ya kardeşim ben de yapmaya çalışıom ama olmuo sanırım wii ile ilgili sorunum var.bu .dol dosyasını indirdim hermes olanını ancak aynı isimli dol dosyası yok bende verdiğiniz kök dizininde benim boot.dol dosyası var indirdiğim ile onu değiştirdim ama olmadı sanırım bir leyler yanlış ama çözemedim yardım please!!!

29 October 2010 17:13
Wt'ye üye olup sana verilen keyi wiinnertag.key şeklinde sd'nin anadizininine koyduysan,destekli loaderi indirip kullanıyorsan olması lazım. İşlemleri doğru yaptığından emin ol.

29 October 2010 19:16
üye oldum ve verilen 33 haneli key i de aldım forumdan ancak bahsedilen boot.dol dosyası konusunda eşleştirme bulamadım kök dizinde bi daha bu adımlar için yardımcı olabilir misiniz?

29 October 2010 19:27
Loader'ı siteden indir. sd/apps/ içine at. Kök dizinde wiinnertag diye bir metin belgesi oluştur. İçine key'ini gir. Farklı kaydet yapıp wiinnertag.key olarak kaydet. Çalışması lazım smiling smiley

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 17
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!