Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

How to Remove No Copy Protection? (Biraz İngilizce SEO kasalım tongue sticking out smiley)

Gönderen deliprofesor 
How to Remove No Copy Protection? (Biraz İngilizce SEO kasalım tongue sticking out smiley)
21 August 2010 06:32
Merhaba Wiidewii ahalisi,
Benim Wii'ye ilk başta priiloader'ı kurduğumda Remove No Copy Protection seçeneğini enable yaptıydım ve kopya korumalı bütün save dosyalarını Wii hafızasına aktarabiliyordum. Sonra sanırım Wii'nin siyah temasını kurduktan sonra bu özellik priiloader'da aktif olmasına rağmen save dosyalarını aktaramaz oldum. SSBB'da benim kayıt dosyam silindiği için hepsini en baştan açmak için uğraşmak da istemiyorum. Bunun için ne yapmam gerekir acaba? Homebrew Channel'ın falan son versiyonunu kurduydum Nintendo'nun kendi update özelliği ile 4.2'den 4.3'e geçsem bu sorunu çözebilir miyim mesela? Herhangi bir ayarda silinme ya da değişme olur mu şu an Wii'nin içinden update etsem? Yanlış hatırlamıyorsam olmuyor diye yazıyordu açıklamalarda.

Re: How to Remove No Copy Protection? (Biraz İngilizce SEO kasalım tongue sticking out smiley)
21 August 2010 12:13
4.3 ü hiç karıştırma derim ben de geçen bi niyetlendim wiicrazy falan gerek yok dedi. birck falan olmasın sonra
Re: How to Remove No Copy Protection? (Biraz İngilizce SEO kasalım tongue sticking out smiley)
21 August 2010 12:15
WiiCrazy dediyse elimi sürmem bile, dediği kanundur benim için smiling smiley Yalnız ben SSBB save dosyasını nasıl kopyalacağım o konuda bi el atıverseniz? smiling smiley
21 August 2010 16:37
Bir de gecko os'un son versiyonunu dene.. Reboot Options'a girip save ile ilgili opsiyonu açacaksın sonra da menüye dönüp B tuşuna basarak reboot edeceksin. Olmadı menünün orjinal temasını yükle...

Priiloader içindeki yamanın aktif olmasına engel olan bir şey de olabilir ama emin olamadım. Autoboot çalıştırdığın bir program falan belki engel oluyordur diyeceğim ama preloader'ın son sürümlerinde ve priiloader'da tüm menü geçişlerinde yama olayı yapılıyor bildiğim kadarıyla.
Update yapmanın bir anlamı olmaz ama mevcut menü versiyonunu wad manager ile tekrar yükleyip peşine priiloader'ı tekrar kurabilirsin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
23 August 2010 18:28
Biraz geç deneyebildim WiiCrazy, o yüzden rötarlı yazıyorum. Sen benim eşşekliğime bakma, oralardaysan yanıtını esirgeme smiling smiley Şimdi ben bu Gecko OS'u denedim birkaç şekilde olmadı. Bir ara Priiloader'ı da kaldırıp tekrar deneyeceğim. Ama kulağıma su kaçtı bi kere. NUSD ile IOS70-64-v6912.wad yaptım, Ebatı 169 kb tuttu. Bunu tertemiz vaziyette kurup bi denesem mi?
23 August 2010 18:34
Amman ha, yüklersen full brick olursun... stub ios indirmişin.. (Boyutu 1mb'tan aşağı olan wii'lere stub ios gözüyle bakabilirsin)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 23/08/2010 18:36 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 August 2010 18:35
E bunun stub olmayanını nereden bulacağım ki?
23 August 2010 18:43
En son versiyonu değil de stub olmadan önceki versiyonunu indireceksin. Lakin ios 70'i yeniden yüklemek sana hiç bir şey kazandırmaz aksine daha önce trucha için yamadıysan trucha'sız hale gelir. Sd menü'yü kullanıyorsan ve sd'ye custom kanal/vc/wiiware falan taşıdıysan bunları çalıştıramazsın trucha'sızı yükledikten sonra.

23 August 2010 18:45
Ben bu save dosyası sevdasından vazgeçetim o zaman smiling smiley CFG Loader'dan hilesinde bütün karakterleri aç diyip hepsini açıyorum mesela, o şekilde hile yapınca azıcık dövüştükten sonra oyun kilitleniyor. O da pek garip.
23 August 2010 18:58
Yok vazgeçme... Savegame manager Gx diye bir program var, onunla doğrudan menü ile uğraşmadan save'leri export import edebiliyorsun. Onu kullan.

23 August 2010 19:00
data.bin dosyalarını görmüyor yalnız savegame manager? SSBB'nin extraxt edilmiş halini de ben bulamadım internette. Vallahi elinizde varsa öyle birşey çok makbule geçer import ederim smiling smiley
23 August 2010 19:03
deliprofesor
data.bin dosyalarını görmüyor yalnız savegame manager? SSBB'nin extraxt edilmiş halini de ben bulamadım internette. Vallahi elinizde varsa öyle birşey çok makbule geçer import ederim smiling smiley

O iş için de benim FE100'ü kullanabilirsin... (Sitenin en altında forumu var) Uğraşamam dersen gönder bana data.bin dosyasını extract edeyip göndereyim sana içeriğini.

23 August 2010 19:10
Uğraşıp öğrenmesi benim için daha hayırlı olacaktır açıkcası. Nerelere tıklayıp ne yapmam gerektiğini kısaca anlatabilirsen önce ben bir deneyeyim, beceremezsem yorayım seni WiiCrazy smiling smiley
23 August 2010 19:22
Bu program şimdi nand.bin istiyormuş yedeğim de yok smiling smiley [www.animals.free.fr] Biz zahmet be WiiCrazy smiling smiley
23 August 2010 19:32
Öncelikle Savegame Manager GX'i çalıştırıp SSBB save dosyasının bir export'unu al sd kartına,

Sonra,

FE100Keygrabber.exe'yi çalıştır,
Get stuff from Interwebz'i tıkla... ilk üç saha dolacaktır. Ondan sonra Make me happy butonuna bas ve gelen uyarıları yoksay. Bu şekilde data.bin açmak için gerekli dosyalar FE100'ün altındaki shared klasöründe oluşacak.

FE100.exe'yi çalıştır,
- "Use banner.bin instead of individual pgm files when unpacking" seçeneğini işaretle
- ... butonuna basıp data.bin dosyasını programa göster, ve Unpack butonuna bas..

data.bin'in olduğu yerde oyunun title id'si ile bir klasör oluşacak, onun içindekileri sd kartında SSBB için Savegame Manager GX'in oluşturduğu klasördeki dosyaların içerisine kopyalayıp varolanların üstüne yazdır.

Son olarak Savegame Manager GX kullanıp SSBB save'ini sd karttan import et... Bitti...

İlk bahsettiğim adım SaveGame Manager GX'in klasör yapısını görmen için, yapıyı biliyorsan misal başka oyunlar için bunu yapmak zorunda değilsin. FE100Keygrabber ile gerekli key'lerin elde edilmesi de sadece bir defa yapacağın bir iş.

Olur da ileride bu save'leri tekrar data.bin haline getirmek istersen FE100Keygrabber'a tekrar geri dönüp diğer alanları da doldurmak gerekiyor ama konumuz bu olmadığı için oraya hiç girmiyorum.

23 August 2010 19:33
Aha program Wii'nin içinden ağ bağlantısıyla çekiyor o keyi falan da, bütün keyleri toplayıp make me happy dedim kaydetti onları da save dosyasını nası açacam onu bilemedim. FE100.exe çalışmıyor bende. Sadece keygrabberı çalışıyor.

Edit: Bu yanıtı senden önce yazdığımı sanmıştım, gerçek zamanlı yanıt değil yani grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 23/08/2010 19:34 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
23 August 2010 19:33
Ha bu arada FE100.exe'yi ya da FE100Keygrabber.exe'yi çalıştırırken hata alırsan VC++2008 redistributables'ı yüklemen lazım... En az .Net 2.0 da gerekli onu da diyeyim.

ps: ha evet programın private key'leri wii'den toplama gibi fantastik bir özelliği var her ne kadar sana şu an lazım olmasa da smiling smiley Senin wii'ne özel olan key'leri programın Pack (paketleme) özelliği için kullanıyorsun.

1 kez düzenlendi. En son 23/08/2010 19:35 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 August 2010 19:38
Bende bunların hepsi kurulu. FE100.exe çalıştırınca "Uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı." Komut aracı sxstrace.exe kullanın gibisinden şeyler yazıyor.
23 August 2010 20:01
[www.microsoft.com]

Şuradan Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package 'i indirip yükleyince çalışması lazım. Bu 32 bit için bu arada, 64 bit için ona uygun olanı yüklemek lazım sanırım.

23 August 2010 20:08
Bende kurulu olan o zaten, Framework'ün de en sonuncusu kurulu. Arızayı Windows 7 çıkarıyor sanırım.
23 August 2010 20:10
Haydaa bir kaç kişi daha yaşıyor bu problemi.. elimde test edebileceğim bir win7 sistem yok anasını satayım...

Du bakayım 64 bit için compile edip bir de öyle denesek nasıl olur acaba?

23 August 2010 20:13
Benim makine 32 bit, test edebileceklere sormak lazım smiling smiley
23 August 2010 20:28
Zaten vc2008'e 64 biti getirmek epey teferruatlı iş imiş. Ben en iyisi bu tool'u yavaş yavaş .net'e geçireyim başım hiç ağrımasın.
Bu arada istersen gönder data.bin'i.. yada vmware falan kullanıyorsan oraya bir xp atıp oradan da çalıştırabilirsin smiling smiley

23 August 2010 23:56
Bu Konular derin hehehehe grinning smiley
24 August 2010 06:01
Sanal bilgisayar normalde kullanmıyorum ama bu uyumsuzluk sorunları yüzünden kullanmak şart oluyor. Bir XP çakayım kenarıya kenarıya idareten smiling smiley
26 August 2010 12:23
Sevgili WiiCrazy,
Sana bu satırları sanal Windows XP üzerinden yazıyorum. Az önce Framework 3.5 ve VC++2008 kurmama rağmen FE100.exe dosyan çalışmadı. Hatta Windows 7'deki ile aynı hatayı verdi. Sanal bilgisayarı Ubuntu üzerinden çalıştırdım. Babayın hayrına bana şu data.bin'i extract edip göndersen çok hayır duamı alırsın smiling smiley
26 August 2010 13:25
Haydaa, enteresan. Attach et hocam mesajına, unpack edip göndereyim.

26 August 2010 13:32
16 mb save dosyası attach olmuyor ki smiling smiley Şu indirme adresi [www.animals.free.fr]
26 August 2010 13:50
yuh demek istiyorum, bu ssbb gem'i azıya almış smiling smiley

26 August 2010 13:56
Block düşmanı, Wii'lerden ırak olası grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 36
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!