Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Oyunlar fazla akıcı değil?

Gönderen deniz2099 
Oyunlar fazla akıcı değil?
31 July 2010 10:26
Arkadaşlar merhabalar,

Ben aslında bu sorundan Wii'mi aldığımdan beri mustaribim. Chipli Wii kullanıyorum. İçinde hangi chip olduğunu da bilmiyorum. Şöyle bir terslik var, bazı oyunlar (Call of Duty, Need for Speed gibi oyunlar, Guitar Hero da belki denebilir, arka plandaki görseller fazla akıcı değil) bilgisayardaki gibi veya diğer konsollerdeki gibi hızlı değil, hızlıdan kastım tamam oyun çalışıyor, hiç takılmıyor da, ama su gibi akıp gitmiyor oyun.

Bu sorun sizce neden kaynaklanıyor olabilir, DVD drive'dan mı, chipten mi, chipin üstüne update mi kurmam gerekli, yoksa DVD kalitesinden mi? Bunu çözersem çok bomba olacak.

Re: Oyunlar fazla akıcı değil?
31 July 2010 12:25
Çipin lehimsiz olanlardansa okuma hızı 3x oluyor, muhtemelen bundan kaynaklanıyor. Usb loader kullanırsan sürücünün max hızı olan 6x'i de geçeceğinden problem çözülür. Bunun dışındaki yavaşlıklar tamamen oyunun doğasında olan yavaşlıklar olur.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
31 July 2010 15:31
Peki cihazımn içini açmadan hangi marka chip kullandığımı nasıl öğrenebilirim? Ona göre ya chip'i değiştirteceğim ya da direk USBLoader...
31 July 2010 15:43
deniz2099
Peki cihazımn içini açmadan hangi marka chip kullandığımı nasıl öğrenebilirim? Ona göre ya chip'i değiştirteceğim ya da direk USBLoader...

1. Taktırdığın yere sorabilirsin
2. DVD'den update/configure edilebilen çiplerin config disklerini indirip denersin, hangisi görüyorsa odur.

En kolayı içini açıp bakmak, şöyle bir tornavida lazım içini açabilmek için : [www.dealextreme.com]

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!