Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Configurable USB Loader Kurulumu

Gönderen Tuzruhu 
19 November 2009 08:37
--------------------------------------------------- REHBER -----------------------------------------------------------

Call Of Duty: Modern Warfare [Reflex Edition] çalıştıramayan sevgili arkadaşlar, oyunu çalıştırmak için buradan CFG USB Loader 56'yı indirebilirsiniz.

Uyarı: CFG USB Loader'in Wii'de çalışması için en azından;
CIOS olarak;
cIOS_r9
cIOS_r10
cIOS_r11
cIOS_r12
cIOS_r13
cIOS_r13b
cIOS_r14
Hermes's cIOS

yukarıdakilerden birisinin sistemde yüklü olması gerekiyor. Öneri olarak "cIOS_r14" daha makbule geçermiş. Bu loader'ı yazanlar böyle söylüyor. Yükleyen arkadaşlar bunu dikkate almayabilir.

Şimdi Dosyamızı indirdik. Yaklaşık 5 Mbyte. Dosyamızı bir klasöre açıyoruz. İçerisinde text dosyaları, fat için dol dosyası ve inSDRoot isminde bir klasör var. Bizim için önemli olan bu klasör.

Bu klasörün içinde ;
- usb-loader
- apps

klasörleri var. USB-Loader klasörünü SD kartın root'una olduğu gibi kopyalıyoruz.
Apps klasörünün içine baktığınızda USBLoader isminde klasör var. Bu klasörü de SD kartın içindeki Apps klasörüne kopyalayın.

Klasör yerleşim şekli:
SDkart:\usb-loader
SDkart:\apps\usbloader

Bu işlemleri bitirdikten sonra SD kartımızı Wii'ye takıp Wii'yi açıyoruz. HBC'yi çalıştırıyoruz. HBC içerisinde CFG USB Loader olarak arayıp buluyoruz ve çalıştır diyoruz.

Resim 1: HBC içinde görünümü

Resim 2: HBC ile çalıştırma işlemi

Resim 3: Genel Görünüm

USB Loader'imiz çalıştı. Oyunlar karşımıza çıktı ama o da ne? Kapak resimleri yok. Şimdi ne yapalım ne edelim? demeye gerek yok paniğe kapılmayın. Hemen bir oyuna tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki resim geliyor.

Burada göreceğiniz üzere Oyunu A tuşu çalıştırabilir, B tuşu ile geri dönebilir ve 1 tuşuna basarak seçeneklere girebiliriz. Biz 1 tuşuna basıyoruz ve aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşıyoruz. (Önemli not: ben temayı değiştirdiğim için görünüm farklı olabilir yanıltmasın sizi)

Bu ekran geldiği zaman oyun ile ilgili ayarları buradan yapıyoruz. Öncelikle kapak olayını anlatayım. Bu ekran karşınıza geldiğinde "global ayarlar" menüsü diye bir alt menü daha var. Ona da 1 tuşuna basarak geçiyoruz. Zaten en altta göreceksiniz. 1 tuşuna basıp global ayarlara girdiğimizde aşağıdaki menü çıkacak karşınıza. Burada Temayı değiştirebilir ve bütün oyunlar için internetten kapak indirebilirsiniz. Not: Kapak indirme işlemi biraz uzun sürüyor.

Kapaklarımızı indirdik, temayı değiştirdik ama hala bu global ayarlar ekranındayız. Wii üzerindeki 2 tuşuna basarak yaptığımız ayarları kaydediyoruz ve 1 tuşuna basarak oyun ayarlarına dönüyoruz.

Yine aşağıdaki ekrana geldik.

Burada Call of Duty oyununu çalıştırmak için "Anti 002 Fix" satırına ok tuiları ile gelip <off> seçeneğini <on> yapıyoruz. 2 tuşuna basarak oyunu kaydediyoruz ve A tuşuna basarak oyunumuzu başlatıyoruz.

------

Evet arkadaşlar bu kadar. Yukarıda da yazdığım gibi sisteminizde Cios R14'ün kurulu olması gerekiyor ki bunu bütün HBC yükleyen arkadaşlar yapmıştır. O yüzden değinmiyorum o konuya.

Herkese iyi eğlenceler.

Not: Tipografik hataları kabul etmiyorum bilginize smileys with beer

-----

Edit: CFG'nin Versiyon 56 çıktı linki onunla düzelttim.

6 kez düzenlendi. En son 31/03/2010 10:39 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.

Re: Call of Duty Modern Warfare reflex çalıştırma
19 November 2009 08:39
aga ben wiiflow 1.1 ile calistiriyorum crap da da soylemistimsmiling smiley
19 November 2009 08:56
Crap ile çalıştırıyorsun değil mi? Ben kanal olarak yüklemeden bahsediyorum ama.
19 November 2009 09:04
yok kanal olarak degil normal loaderdan
sen eski versiyonu kullanmiyorsun degilmi
cunki wiiflow1.1 de calismayan hic bir oyuna rastlamadim daha
simdi ayarlara da baktim hepsi standart da duruyor
19 November 2009 11:03
Bende de Wiiflows 1.1 var ama çalıştırmadı.

Bu rehberleri genelde daha önce böyle birşey yapmamış insanlar için hazırlıyoruz.
20 November 2009 10:30
Rehber eklenmiştir.
20 November 2009 10:50
Ellerine sağlık baba
20 November 2009 14:02
@tuzruhu : başlığı aslında configurable usb loader kurulumu diye değiştirsen süper olur, tam olarak bunu anlatmışsın, süper de bir rehber olmuş.

Ben de bunları yaptıktan sonra Crap ile basitçe nasıl kanal oluşturulur onu anlatayım bari. Crap'e yeni eklediğim Configurable forwarder tam da bu program için zaten.

@Tuzruhu
Edit: Ana sayfada görünen son mesaj konusu hakkında arkadaşları yanıltmaması açısından 
mesaj başlığını "Call of Duty Modern Warfare reflex çalıştırma" yerine "Configurable USB Loader Kurulumu" 
olarak değiştirdim.

1 kez düzenlendi. En son 20/11/2009 16:01 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
Re: Configurable USB Loader Kurulumu
04 December 2009 22:57
Hocam Configurable USB Loader 48i kurdum.
Ancak aynı programı HBC içinden değil de kanal olarak çalıştırmak mümkün mü?
Waninkononon 1.1. versiyonlu USB loaderı kanal olarak yüklü onu silip bunu kanal yapsam veya bu USB loader daha üst versiyonu varsa onu kanal olarak yüklesem fena olmayacak gibi....
05 December 2009 08:04
CFG USB Loader'in kanal versiyonu da var ama test etmedim. Bu akşam test edebilirim.
05 December 2009 12:12
[konsol.tepetaklak.com] bu konuda linkler mevcut ordan indirebilirsin
yazmayi unutmusum forwerder kullanmani tavsiye ederim cunku surekli guncellenen bir program

1 kez düzenlendi. En son 05/12/2009 12:19 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
05 December 2009 21:04
usbloadercfg_forwarder-r3 isimli dosyayı wad olarak kurdum, kanal olarak mükemmel çalışıyor.
07 January 2010 22:11
oyunu hdd ye wbsf manager ile atıoruz deil mi??
07 January 2010 22:16
evet hdd yi wbfs formatta kullaniyorsan wbfs manager ile atiyorsun
09 January 2010 18:32
Booting wii game, please wait.... dedi. 5dk dır bekliorum ama bişey olmadı confused smiley Oyun: Zelda
09 January 2010 18:38
002 fix açık mı? Gerçi Zeldada bunu yapmaz ama.
09 January 2010 18:46
evet açık. wiiflow da mı denesem acaba :/ hard disk 640gb grinning smiley wii'ye 30gb yer ayırdım.
09 January 2010 18:52
30 Gbyte biraz az değil mi?

Şimdi bende Zelda'yı bir deneyeyim bakalım. Sonucu yazarım şimdi.
09 January 2010 18:57
"Booting wii game, please wait...." ekranı 20dk dır duruyor confused smiley ara ara hdd yi okuyor ama confused smiley bu kadar bekletmesi sinir bozucu. Wiiflow ile denicem ama wiimote tuşları bir işe yaramıyor, fişi çeksem veya konsoldan power a bassam brick olur muyum??
09 January 2010 18:58
Zelda sorunsuzca standart ayarlarda çalışıyor. Başka oyunları denedin mi?
09 January 2010 19:01
DonkanShinigami
"Booting wii game, please wait...." ekranı 20dk dır duruyor confused smiley ara ara hdd yi okuyor ama confused smiley bu kadar bekletmesi sinir bozucu. Wiiflow ile denicem ama wiimote tuşları bir işe yaramıyor, fişi çeksem veya konsoldan power a bassam brick olur muyum??

Sorun çıkmaz, resetleyebilirsin.

Bende de wiiflow'da bazı oyunlarda bu hatayı veriyordu. İki Loader var. Wiiflow ve CFG Usb Loader. Birisi olmazsa öbürünü kullanıyorum.

Ayrıca CFG hangi versiyonu kullanıyorsun?
09 January 2010 19:02
tek oyun zelda elimdeki xD diğer oyunlar daha inmekte confused smiley ama boyutları devasa
09 January 2010 19:18
ayarlarda ios249 gözüküyor confused smiley ben ios70'im sanırım version 4.2E ondan olabilir mi??
09 January 2010 21:22
flash bellek ile denedim oldu grinning smiley
demekki neymiş:
"TOSHIBA 640GB 16MB 7200RPM 3.5'' TAŞINABİLİR DİSK PX1393E-2G32 " uyum sağlamıyormuş xD

en çok dert yandığım 140tl değerindeki hdd nin çalışmayıp xD 20tl lik flash belleğin çalışması xD
09 January 2010 21:29
o diski gozden cikarmadan once fat32 olarak kullanmayi denedinmi
forumda [konsol.tepetaklak.com] rehberden faydalanabilirsin
oyun yukleme sekli ve programi ayrica uzantisi farkli istersen bir dene
cfg loaderen v50 versiyonu ile ntfs dene olmazsa fat32 ye cevirip dene
once tamamini cevirmeden 32gb i fat32 yaparsan windows destekler onunla dene sonuc alirsan rehberde verdigim programla tumunu fat32 yapar kullanirsin
09 January 2010 21:49
Disk uyumsuzlukları dosya sisteminden de daha düşük seviyeden muhtemelen (usb 2.0 arabirimi kaynaklı)

Şahsen dosya sistemini değiştirmenin işe yarayacağını sanmıyorum. Değişik bir cios kullanmanın işe yarama ihtimali pek tabii var.
09 January 2010 21:58
aslında o hdd yi bilgisayarda kullanıyordum xD wii için ayrı bi tane edinsem iyi olucak grinning smiley
18 January 2010 20:48
herşeyi yaptım
tuzruhunun hazırladığı rehberdende işlemleri yaptım
oyun başlasın diye tıkladım
booting wii game please wait diyor 5 dk
ne yapayım
19 January 2010 21:01
VolleyBjk,

Hangi oyunda ve hangi loader'da problem yaşıyorsun?
12 March 2010 19:35
ya arkadaşlar ben şöle bi sorun yaşıyorum. cfg loader v52 yüklü iken v55 ini yüklemek istedim burdaki rehberlerden bakarak.ancak daha önce sd karta aynı yöntemlerle üzerine yazarak yüklemeye çalıştım.versiyon nosu değişti ancak resimdeki gibi "use at your own risk" ve ıos hermes ile ilgili uyarılar yazıo daha önce bunlar yoktu sorunu nasıl çözebilirim acaba yardımcı olabilir misiniz? bu arada tekrar resimde görüldüğü gibi v50 yükledim sd kartın içindekileri silip en baştan!!!

1 kez düzenlendi. En son 13/03/2010 07:26 tarihinde dely tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - moto_0208.jpg (316.5 KB)
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 20
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!