Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Fit Plus Yardım

Gönderen morpheus15 
Wii Fit Plus Yardım
16 July 2010 10:12
Arkadaşlar merhaba, chipli homebrew channel yüklü wii var. Şimdiye kadar homebrew den tüm oyunları oynayabiliyordum fakat internetten wiifit plus indirdim. oyunu takım homebrew den açmaya kalkınca açılmıyor. Onun için başka bir program filan gerekli mi acaba? Bilen varsa cevap yazarsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Re: Wii Fit Plus Yardım
16 July 2010 10:45
Wii Fit aleti yani denge tahtası var mı?
16 July 2010 10:47
evet var. wii fit'in orjinali var. onu oynuyorum sıkıntı yok (makinem ntsc- wii fit orjinali pal ama homebrew channeldan oynuyorum)
16 July 2010 10:50
Homebrew'den açma çok genel bir tabir olmuş... Hangi usb loader / disk çalıştırıcı vesaire kullanıyorsun? Gecko OS? Neogamma? Softchip? Detaylı bilgi vermemişsin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
16 July 2010 10:53
Bende de çipli wii var. Wii fit plus indirdim ama açmaya çalıştığımda ana menüde oyunun logosu görünse de disk üzerine tıkladığımda biraz bekleyip siyah ekran çıkıyor ve oyun açılmıyor. sorun nedir anlayamadım henüz.
16 July 2010 10:56
homebrew gecko os'den açmaya çalışıyorum. Benimde aynı şekilde ana menüde oyunun logo gözüküyor. gecko dan açmaya gelince kitleniyor makine
16 July 2010 11:06
Oyunun istediği ios sisteminizde yüklü değil... Onu yüklerseniz açılır...

Yükleyeceğiniz IOS şu : IOS 53 v5406

NUSD ile indirip Wad Manager ile yükleyebilirsiniz... Ya da çipinizin update bloke etme özelliğini geçici olarak devre dışı bırakıp update bölümü içeren bir oyundan Gecko OS yardımı ile de yükleyebilirsiniz bu ios'u...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
16 July 2010 11:08
çok teşekkür ederim. fakat inanın dediğinizden hiç birşey anlamadım. Bunu yapmanın konu anlatımı filan varsa oradan bakabilirim fakat bu şekilde yapmam imkansız.
Yanlış anlamayın sizin anlatamamanızdan değil, ios ne nusd ne filan bunların hiçbirini bilmediğim için.
16 July 2010 11:17
morpheus15
çok teşekkür ederim. fakat inanın dediğinizden hiç birşey anlamadım. Bunu yapmanın konu anlatımı filan varsa oradan bakabilirim fakat bu şekilde yapmam imkansız.
Yanlış anlamayın sizin anlatamamanızdan değil, ios ne nusd ne filan bunların hiçbirini bilmediğim için.

Ok o zaman forumu biraz daha fazla okuyup en azından ios'un ne olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederim zira bunun ne olduğunu bilmeden bunlarla uğraşıyor olmak wii'nizin sağlığı açısından zararlı olabilir.

Okumaya şuradan başlayabilirsiniz
[www.wiidewii.com]

Bilgilendiğinizde dediğim gibi işlem şu,

1. IOS 53 v5406 NUSD programı yardımı ile indirilir.
2. Sd kartın wad klasörüne kopyalanır.
3. Wad manager çalıştırılarak sd karta atılan IOS 53 wad'ı yüklenir.

16 July 2010 12:41
Bu oyunda çipli wiilerde IOS yüklemeden çalıştırmak istiyorsanız Gecko OS un http://wiibrew.org/w/images/7/7d/Open-Source-Gecko-OS.zip bu sürümünü deneyin...

Ama bu ios ları öğrenmeniz de yarar var çünkü bu versiyonu güncellenen bir sürüm olmadığı için elbet bu ioslara bir gün işiniz düşecek smiling smiley ... Bunun için WiiCrazy nin önerdiği yönergeleri takip etmeniz de fayda var.

2 kez düzenlendi. En son 16/07/2010 12:46 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
16 July 2010 12:43
teşekkür ederim. sanırım bunu daha kolay yapacağım. akşam deneyip gelişmelerden haberdar edeceğim sizide.
Bilgilendirme için teşekkürler herkese.
16 July 2010 13:32
@wiiZoneVoyager : Gecko OS'u önerince de olay dipsiz kuyu gibi dallanıyor smiling smiley Oyun brick block edilmiş yani update bölümü uçurulmuş olabiliyor, oyun brick block edilmemiş olsa bile bu seferde çipten tüm update'ler bloke edilmiş olabiliyor falan falan... O yüzden en garanti çözümü önerdim.

16 July 2010 15:08
Sisteminde yüklü ios ları görmek için böyle bir yardımcı program var. önümüzdeki günlerde banada lazım olacak

Stomp_442;389058
How would you check what IOS you have in your system?

1. get sysCheck to create a list of IOS's installed on your Wii. Look here - sysCHECK v1.6.1
2. copy and paste the sysCHECK folder to the apps folder of your Wii SD card.
3. run sysCHECK from homebrew channel, a .csv file will be created on the root of your Wii SD card.
4. Take the Wii SD card back to your computer, copy the .csv file to your computer, open the .csv file with notepad, now you have a list of IOs's installed on your wii.

How would you provide this information to someone on the forum if asked?

1. Use notepad to open the .csv file that was created by sysCHECK.
2. Highlight the IOS list, right click and select copy.
3. Paste the IOS list to a reply post of who requested the IOS list.
4. optional - you can edit your console ID from the report
16 July 2010 15:26
WiiCrazy
@wiiZoneVoyager : Gecko OS'u önerince de olay dipsiz kuyu gibi dallanıyor smiling smiley Oyun brick block edilmiş yani update bölümü uçurulmuş olabiliyor, oyun brick block edilmemiş olsa bile bu seferde çipten tüm update'ler bloke edilmiş olabiliyor falan falan... O yüzden en garanti çözümü önerdim.

EWT biliyorum zaten yeni oyunlarda bende hiç denemedim ne kadarını açıyor. Anlamadım deyince bir alternatif olsun dedim. Öğrenene kadar kullanırsmiling smiley Wii fit plus ta update ler uçurulmuş olsa dahi bu sürümde(unofficial errror 002 fix) açıyor. En son ghostbusters ı açmak için bir yenileme yapılmıştı. Ama yeni oyunlarda uzun zamandır denemedim gereken iosları atıyorum bende, gerçi o işide sneek te yapıyorum. Zaten bu sürüm gecko os un birçok ayar ından da mahkum. Onları kullanmak için yine o iosları yükleyip son sürüm gecko os tan açması gerekecek.
06 August 2010 19:47
Tekrar yardımm..
Arkadaşlar dediklerinizi yaptım. WiiCrazy'nin dediği gibi önce IOS 53 v5406 indirdim. sonra sd kart wad klasörüne kopyaladım.
sonra wad manager kullanarak bu wad ı yükledim. makinem tekrar açıldı homebrew e ordanda gecko 1.07 ye girdim fakat oyunu açarken yine error has occured 002 gibi bir hata verdi ve açmadı. acaba nerede hata yaptım.
Yardımlarınızı acil bekliyorum.
Teşekkürler.
06 August 2010 19:56
morpheus15
Tekrar yardımm..
Arkadaşlar dediklerinizi yaptım. WiiCrazy'nin dediği gibi önce IOS 53 v5406 indirdim. sonra sd kart wad klasörüne kopyaladım.
sonra wad manager kullanarak bu wad ı yükledim. makinem tekrar açıldı homebrew e ordanda gecko 1.07 ye girdim fakat oyunu açarken yine error has occured 002 gibi bir hata verdi ve açmadı. acaba nerede hata yaptım.
Yardımlarınızı acil bekliyorum.
Teşekkürler.

Gecko OS'un son sürümü ile dene bir de istersen. Eski sürümü 002 hatası için gerekli yamayı içermiyor.

06 August 2010 20:26
tekrar merhaba
Gecko 1.9.3.1 yu kurup ondan çalıştırdım ve oyun çalıştı. herkese teşekkürler.
umarım benim gibi çalıştıramayanlara yardımcı olur.
06 August 2010 20:42
morpheus15
tekrar merhaba
Gecko 1.9.3.1 yu kurup ondan çalıştırdım ve oyun çalıştı. herkese teşekkürler.
umarım benim gibi çalıştıramayanlara yardımcı olur.

Wiifit plus üstünde hangi update vardı şimdi hatırlayamadım ama oyunun update'ini yapıp çalıştırmak çipli kullanıcılar için daha konforlu bir yol değil mi? (oyun üstündeki update 4.2 ise ve söz konusu olan bir korean wii ise değil pek tabii)

02 October 2010 22:43
Merhaba,
makinam 4.3e softmod ile hdd den wii fit plus (pal) çalıştıramıyorum.
NeoGamma ve Cfg ile çalıştırmayı denedim her seferinde oyunu seçtikten sonra yüklemeye başlıyor ve ekran tamamen siyah oluyor, Wii kilitleniyor, remute kapanıyor.

NUSD ile IOS53-64-v5406.wad indirip yükledim sonuç değişmedi.
problem ne olabilir
03 October 2010 09:09
@ucaglin : elindeki oyun bozuk olabilir... cfg ile problemsiz oynayabilmen gerekir oyunu...

05 October 2010 19:38
Arkadaşımda bendeki oyunu çalıştıramadı. Sanırım dediğiniz gibi oyun bozuk.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 48
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!