Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB Loader Hata Veriyor confused smiley

Gönderen WiiHazretleri 
USB Loader Hata Veriyor confused smiley
26 August 2013 09:54
Selamlar Arkadaşlar

Bir arkadaşımla konsollarımızı uzun bir süreliğine değiştirmiştik. Wii`mi geri aldığımda tekrar kurulumunu yaptım fakat USB Loader hata veriyor Harddiskin ışığı sönüyor sonra falan ve WBSF1 bulunamadı yazıyor. (Şimdilik fotoğraf koyamıyorum.)Yardım ederseniz sevinirim.
Şimdiden Teşekkürler...

1 kez düzenlendi. En son 30/08/2013 13:57 tarihinde WiiHazretleri tarafından düzenlenmiştir.

Re: USB Loader Hata Veriyor confused smiley
27 August 2013 19:17
USB Loader hangisi? CFG'nin ayarlarını bir kontrol edin,hangi usb portunu kontrol ediyor bir bakın. Her zaman köşeden olan tarafa takın hdd'yi.

28 August 2013 18:09
HDD'yi doğru tarafa takıyorum Wii'yi yan yatırdığımızda altta kalan zaten diğerine taksam hata veriyor ilk önce 1,2,3,4,5... böyle sayıyor sonra bulunamadı falan deyip '(Kenara yakın olan)' yazıyor. Teşekkürler...
30 August 2013 14:48
Buyrun bunlarda fotoğraflar: (Kötü görüntü kalitesi için özür dilerim.)
Eklentiler:
| indir - 1045023_3428692413270_1495445478_n.jpg (71.2 KB)
| indir - 1174657_3428692933283_151139741_n.jpg (126.4 KB)
31 August 2013 18:19
Yeni olan USB loader GX i denediniz mi ?
31 August 2013 18:47
Hayır denemedim.
31 August 2013 20:23
Bence deneyin. Onda görüyor olması lazım. Yine de görmez ise IOS kurulum rehberindeki yönergeleri deneyin. Malum bu işler sabır istiyor.
31 August 2013 20:35
Deneyeceğim fakat bir de benle aynı sorunu yaşayan birin açtığı konuyu görmüştüm bir üstad disk partition'u değiştirmekten bahsetmişti bunun hakkında bir bilginiz var mı ? Forum öldü malesef. Teşekkürler...
01 September 2013 00:13
Genelde bahsedilenler Eğer ki Hdd niz Wii oyunları için Wii Backup manager ile formatlanmadan takıldı ise bu hatayı almanız normaldir. Önce Bu aracı indirin sonrasında hdd nizi formatlayın. Partition olarak olayda sadece bildiğim eğer önceden 2 bölüme ayırdığınız halde sonradan bu bölümleri kaldırdıysanız dikkat etmeniz gereken nokta ; Wii oyunlarını atacağınız bölüm birincil olmalı. Yani primary partition olmalı. Onun haricinde bir sorun çıkartacağını sanmıyorum.
01 September 2013 07:17
Aslında benim Hdd'ım da on iki tane oyun vardı önceden sorunsuz Cfg Usb Loader'dan oyun oynuyordum fakat dediğim gibi arkadaşımla konsollarımızı değiştirdikten sonra Wii'mi geri aldığımda yaşandı bu sorun Yani ne dersiniz ? Format atmak gerekir mi hdd'ye Wii Backup Manager'la ? İlgilendiğiniz için Teşekkürler....
02 September 2013 01:49
Önce reshberdeki gibi adımları izleyin. Yani format atmadan önce wii ya gerekli cios ve program kurulumlarını tekrar deneyin. Yine olmazsa, önce hdd deki oyunları wii backup manager ile yedekleyin. Sonrasında format atar hdd yi tekrar denersiniz.
02 September 2013 08:38
Benim herşeyim dert sad smiley Wii Backup mager da bir sorunum var her şeyi doğru yapıyorum fakat Bir yazı çıkıyor ve Backup Manager oyunları göstermiyor. İlgilendiğiniz için Sağolun...

1 kez düzenlendi. En son 02/09/2013 11:17 tarihinde WiiHazretleri tarafından düzenlenmiştir.
02 September 2013 18:54
WBFS manager 3 mü kullanıyorsunuz ? Yoksa Wii Backup Manager mi ?
02 September 2013 20:04
Wii Backup Manager 3.5 kullanıyorum.
05 September 2013 00:14
Harddiski kontrol ettin mi?

Belki arkadaşın yanlışlıkla harddiski bilgisayara taktı ve formatladı. CFG ayarlarında WBFS olduğuna göre harddiskin formatı da WBFS'dir. Arkadaşın da bilgisayara takınca bilgisayarı uyarı vermiştir. Bu diski biçimlendirmeniz gerekiyor diye.

Önce diski kontrol et. Eğer sağlamsa (yani WBFS formatında ise) sorun CIOS güncellemesi ile düzeltilir. Ayrıca senin CFG'de bayağı eskiymiş. Onu da güncellemen lazım.
05 September 2013 08:52
Üstad vallahi bana gına gelmişti bir tanıdığa verdim öyle halledicem artık. Wii'me yazıklar olsun falan demeye başlamıştım grinning smiley Zaten bir iki kurccaladığımda Cfg Usb Loader'a tıklayınca biraz bekleyip ana menüye atmaya başlamıştı. Neyse artık konu kilitlenebilir. İlgilenen Herkese çok çok Teşekkürler...
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!