Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Fit Plus Update istiyor

Gönderen cannonball 
Wii Fit Plus Update istiyor
13 July 2010 19:41
Selamlar, uzun süredir wii de uzağım, bugün bu duruma bir duyup diyip wii fit plus aldım içinden denge tahtası ve orjinal oyun çıktı. Wii bir kez de olsa orjinal oyun görsün diye taktım diski çalıştırdım. Wii update edilmesi gerekli dedi, başlatmadan cihazı kapattım. Bendeki sürüm; cihazı japonyadan getirttiğimde 4.2J idi, 4.2E ye değiştirdim. Şimdi ben bu programı açmak için update et desem 4.3E kuracak sanırım ve cihazı brick edecek.

Sorum şu bu oyunu bu diskten oynamak için cfg loader ya da wiiflow kullanabilir miyim ?
yoksa internetten tüm oyunları yaptığım gibi wii fit plus ı da çekip cfg ya da wii flow la açmalımıyım.

bonus soru: eğer (tam incelemedim ama galiba hallolmuş) 4.3E softmoda geçsem bu uyarıyı vermeye devam eder mi ? 4.3E ye geçmenin bunun dışında bir faydası varmı ?

teşekkürler...

Re: Wii Fit Plus Update istiyor
13 July 2010 19:44
Update et diyebilirsin, wii fit plus üstünde 4.3 yok... En kötü 4.2 vardır, softmodu belki tekrar yapmanı gerektirir o da.

Ya da istersen priiloader kurar, update engelleme yamasını açarsın yine oynayabilirsin oyunu.

Ama online update yaparsan 4.3 olursun, varsa makinendeki homebrew channel gider...

ps: Eğer sonra üretilenlerin üstüne 4.2 çakmadılarsa wii fit plus 4.1 ile falan geliyordu diye biliyorum bu arada... Sildiğin hava durumu vesaire kanalların update'i gibi basit bir şey de olabilir...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 13/07/2010 19:45 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
13 July 2010 19:51
Priiloader ı gördüm burda da wiibrew da da, ama her yerde aman dikkat edin uyarıları var bolca, bu kadar korkulacak bir noktası nedir, IOS70 i yamalıyor anladığım kadarıyla, bir de startpatch var gördüğüm o da bu işi yapıyor gibi, öneriniz nedir ?

ve cfg loader, gecko os, wiiflow ... bunlardan birisi ile şansım varmı, ya da indirip normal şekilde diske bulaşmadan mı deneyeyim ?
13 July 2010 19:55
cannonball
Priiloader ı gördüm burda da wiibrew da da, ama her yerde aman dikkat edin uyarıları var bolca, bu kadar korkulacak bir noktası nedir, IOS70 i yamalıyor anladığım kadarıyla, bir de startpatch var gördüğüm o da bu işi yapıyor gibi, öneriniz nedir ?

ve cfg loader, gecko os, wiiflow ... bunlardan birisi ile şansım varmı, ya da indirip normal şekilde diske bulaşmadan mı deneyeyim ?

Priiloader yükleyebilirsin, menü ios'unu yamamaya gerek olmuyor artık bildiğim kadarıyla. Oyunu tüm usb loader'lar ve gecko os, neogamma gibi programlarla da açabilirsin.

İlla ki disk kanalından açmak istersen de dediğim gibi update yapmanda bir sakınca yok. 4.2'de softmode yapmak oldukça kolay, en kötü ihtimal tekrar softmode yaparsın... Ama şu var oyunda 4.2 update'i varsa sen softmod yaptıktan sonra sana yine update soracak.. O bakımdan priiloader yükleyip update'i engellemede fayda var.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 13/07/2010 19:58 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
16 July 2010 20:22
Gecko OS ile oynuyorum şu an, sorun yok gibi, bir fırsatta priiloader kuracağım.

Teşekkürler,
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 34
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!