Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

iso oyunlarda kilitlenme sorunu

Gönderen bobinajci 
iso oyunlarda kilitlenme sorunu
21 April 2011 08:41
merhaba arkadaşlar, yeni wiicilerdenim.

soft mod yaptırdım, internetten 50-60 iso oyun indirdim. usb hddye aktardım, wiide oynuyorum, ya da oynamaya çalışıyorum diyelim.
öncelikle Star wars unleashed 2 yi oynadım bir yere gelince takıldı, kilitlendi, kapat aç yapıyorum load ediyorum aynı yere gelince yine kilitleniyor. Internetten tekrar indirdim, o takıldığı yeri geçti, bir iki tur sonra yine kilitlendi. ve kilitlendiği yeri geçemiyorum.

aynısı, Disaster : day of crisis oyunundada başıma geldi, internetten ikinci kez indirdim, takıldığı yeri geçti, ama az sonra başka bir yerde yine kilitlendi kaldı, oyun görüntüsü takılmıyor, yani yapraklar falan uçuşmaya devam ediyor ama oyun cevap vermiyor, takılıyor kalıyor.

böyle sorun yaşayan varmı ? çözüm ne olabilir.
teşekkürler.

Re: iso oyunlarda kilitlenme sorunu
21 April 2011 18:25
Sorun büyük ihtimal yüklenen CIOS'tan kaynaklanıyor.

Hermes CIOS yüklenirse sorunun büyük ihtimal ortadan kalkar.

Birde ikinci bir çözüm var. Hangi Loader ile çalıştırıyorsun? Sitemizde genelde CFG USB Loader tavsiye edilmekte. Hangi Loader'i kullandığında önemli.
21 April 2011 20:19
USB Loader GX diye bir şeyi kullanıyorum. az önce tekrar denedim yine kilitlendi oyun aynı yerde. ( wii versiyon 4.3)
21 April 2011 20:48
CFG USB Loader kullanmalısın. Daha stabil.
22 April 2011 13:13
kullanmalısın derken, nasıl yapacğaım onu ?
4.3 versiyon istanbula gönderdim orada soft mod oldu geldi.
benim kendim yapabilir miyim bu dediğin loaderi ?
25 April 2011 15:26
Evet yapabilirsin, buradan CFG USB Loader V67'yi indir. 7 Mbyte'lık bir dosya. İçeridinde "inSDroot" diye bir klasör var. Klasör içerisindeki dosyaları olduğu gibi SD kartına çıkar.

HBC'yi çalıştırdığın zaman CFG USB Loader diye listede çıkacak. Bu şekilde kullanabilirsin. USB disk formatın nedir bilmiyorum.

CFG için detaylı bilgi burada
26 April 2011 06:49
Hay, Allah razı olsun, bu akşam hemen deneyeceğim eve gittiğimde.
Teşekkürler. İnş çalışır.
26 April 2011 19:53
Tekrar merhaba;

söylediğiniz gibi, CFG Usb loaderi SD kart vasıtasıyla yükledim, ayarları yaptım, tüm oyunların kapak resimlerini falan yükledim smiling smiley 55 oyun biraz bekledim yani.
neyse, sonra kilitlenen oyunlardan 2 tanesini denedim, Anti 002 Fix = On yaparak, 2side aynı yerde yine kilitlendi.(oyun ayarlarında IOS 249 seçili)

global optionsdan, show cIOS info yaptım
cIOS Info:

IOS222 : not installed
IOS223 : not installed
IOS224 : not installed
IOS245 : not installed
IOS246 : not installed
IOS247 : not installed
IOS248 : not installed
IOS249 Base : 57 rev20 (r20)
IOS250 Base: 57 rev20 (r65535)

daha sonra, check updates yaptım, 68 var dedi, indir yükle dedim.
onunlada denedim yine başarısız oldum, oyunlar kilitleniyor sad smiley
var mıdır başka bir çözümü ;?
26 April 2011 20:02
CIOS 222, 223, 224 yüklü değil. Yüklemek için öncelikle buradan ilgili dosyayı indir.

Sonra SD kartın yedeğini al (içeriğindeki dosyalar nedir bilmiyorum hepsini bir yere kopyala ne olur ne olmaz diye), Sonra SD kartı biçimlendir.

Zip dosyasının içeriğini olduğu gibi SD karta çıkar.

Wii'yi çalıştır Homebrew channel'a girdiğinde MMM (Multi Mode Manager) programını çalıştır. Çalıştırdığında aşağıda Load Another IOS kısmına gel ve IOS 36'yı seç. (IOS 36 switchlendikten sonra) Ondan sonra Wad installation bölümüne gel. Çalıştırdığında SD Karttaki WAD klasöründeki dosyaları burada da göreceksin. Sırasıyla 202, 222, 223 wad'larını kur.

Kurulum bittikten sonra Wii'yi kapatıp SD kartını tekrar sıfırlayıp eski dosyalarını geri yükleyebilirsin.

Bu arada CFG kullanıyorsan ve NTFS disk üzerinden oyun oynuyorsan CFG sorun çıkartır. CFG'nin global ayarlar bölümüne gelip güncellemeleri seçtiğinde CFG V68 222 M-load versiyonuna güncellersen problemsiz oyunları oynarsın.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, daha detaylı yazardım ama iş yerindeyim hala.

Bu video yardımcı olur sanırım.

Not: Wad kurulumu olmaz ise (hata verirse) Load Another IOS kısmında IOS 236'yı switchleyip deneyebilirsin.

Yukarıdaki eski mesajlarımdan alıntıdır.

1 kez düzenlendi. En son 24/05/2011 11:18 tarihinde Tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
26 April 2011 21:05
(USB Wsfb disk tek parça 150gb.50 oyun var) Wii 4.3, istanbula gönderdim soft mod yaptılar.
-----------

Söylediklerini tam olarak yaptım, şuan LOADER INFO da ( videodakileri değil de, sadece senin söylediklerini yaptım, şimdi bir de videodakileri yapıp deneyeyim mi acep )

Basic :
loader versiyon 68-222
IOS222 (R4)
Base IOD38 mLoad v4
IOS:
IOS222 Base: 38+37 v4 (r4)
IOS223 Base: 38 v4 (r4)
224,245,246,247,248 ler not installed
IOS249 Base: 57 rev20 (r20)
IOS250 Base: 57 rev20 (r65535)

örneğin, James Camerons Avatar The Game
ayalarında IOS 249 yazıyor, anti 002 fix ON durumda.
başladım oyuna 10-15 saniye sonra kilitlendi, yani kaldı öylece, ama içindeki adamlar falan hareket ediyor, sadece benim oyuncu takıldı bekliyor, börtü böcek uçuyor havada, ben de kafayı yiyecem. bu makina yüzünden smiling smiley
tşk.
bir de internetim açık, onunla ilgili bir şey yoktur değilmi, oyuna girince internetten bakıp kilitleme falan olmaz di mi smiling smiley

2 kez düzenlendi. En son 26/04/2011 21:08 tarihinde bobinajci tarafından düzenlenmiştir.
26 April 2011 21:18
Videodakileri karıştırma orada sadece nasıl yapman gerektiğini anlatmak için görsellik için koydum. Oyunu çalıştırmadan önce IOS'u 222 veya 223'e ayarla birde onunla dene. Senin oyun 249 ile çalışmaya ayarlanmış. Ondan olabilir.

örneğin, James Camerons Avatar The Game
ayalarında IOS 249 yazıyor, anti 002 fix ON durumda.
26 April 2011 21:33
222-mload
223-mload
ile denedim oyunu yine çakıldı sad smiley
28 April 2011 07:39
DarkenZeus kardeş; dün oyunu internetten tekrar indirdim başka bir dump. iso.
yine kilitlendi,

wiihacks. com da "Downgrade to 4.1" var, ya da "Guide: Softmod ANY Wii" var, bunlardan denesem, benimkinde şuan HBC var, rehberde bundan sonraki adımlardan başlayıp yapsam diyorum, başka bir ihtimal kaldı mı smiling smiley

tavsiyeni alabilir miyim ?
28 April 2011 12:35
Belki oynamak istediğin oyunlarda problemlidir.
28 April 2011 13:15
dediğim gibi bir kaçını ikinci-üçüncü kez çektim.
ikinci bir hdd denedim samsungdu, toshiba denedim.

ama her oyunda takılıyor neredeyse
ÇALŞAN OYUNLAR;
mario galaxy2,hugo, lego starwars,cod black ops,PES 11,last air bender, topspin 3, transformers, , çalışıyor, belki bir kaç saat oynasam bunlarda kilitlenir bilmiyorum.)

ÇALIŞMAYANLAR
star wars unleashed, monster hunter tri, atv yarış, uçak oyunları blaze angel, heat seaker,avatar, Disaster day of crisis, iron man, mortal kombat,no more heroes, no more heroes 2,rebe raiders, castlevania judjgement, final fantasy crystal chronicles, red steel, red steel 2 , okamıde çalışır gibi yaptı biraz sonra kilitlendi
daha bir çok var çalışmayan

önceki sorduğum; tavsiye için ne diyorsun :]

1 kez düzenlendi. En son 28/04/2011 13:34 tarihinde bobinajci tarafından düzenlenmiştir.
28 April 2011 15:49
Downgrade işine bulaşma. Yeterli bilgi yoksa sonu full brick olur.

Bir de Monster Hunter Tri demişsin dikkatimi çekti. Bu oyun Hermes CIOS V4 222 veya 223 ile çalışıyor. bu oyunu çalıştırmak için CFG'de ayarlarından IOS'u 222 veya 223 yapman ve ayarları kaydetmen gerekli.

Oyun ayarlarında IOS'a dikkat et. Eğer 249'da kaldıysa çalışmayabilir.
28 April 2011 21:38
evet monster hunter tri çalıştı bu arada smiling smiley)) ( arada video benzeri olayları gösterirken takılıyor bazen, o yüzden oraları direk SKIPliyorum, ama oynuyor 1 saate yakın oynadım)

acaba tüm oyunlarda tüm ios ları deneyip mi test etsem.

sanırım kurulacak ios/cios neyse kalmadı, sen bana kurdurdun eksikleri
başka yapacak birşeyimiz kalmadı değil mi
geceler iyi.

1 kez düzenlendi. En son 29/04/2011 13:51 tarihinde bobinajci tarafından düzenlenmiştir.
30 April 2011 20:24
kullandığın diski değiştirip bir de dene. diskin uyku moduna falan geçiyor olabilir. cios ve loader'dan ziyade problemin disk olduğunu düşünüyorum.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
30 April 2011 21:00
wiicrazy e katiliyorum, problemin sistem, ios veya oyunlar degil, kullandigin hdd veya formati ile alakali, bazi diskler de birden fazla bolum oldugun da da bu takilma problemini yapabiliyor.fat32, ntfs veya wbfs formatlari ve hdd nin markasi ve boyutu na gore cok farkli durumlar mevcut,kullandigin hdd ve boyutu nedir, formati nedir? birden fazla bolum varmi?

04 May 2011 08:37
iki adet 160gb lık hdd var, samsung ve toshiba
samsung ile ilgili bir iki yerde sorun olabileceğini okudum. o yüzden toshibaya geçtim, toshibada sorun yok tam uyumlu yazıyor.

WBFS kullanıyorum. tek bölüm.

, şuan 12 oyun yükledim bunların 9 tanesi çalışıyor, 3ü de oyun içinde kilitleniyor.
oyunlar avatar, H.A.W.K.2 (ucak oyunu görüntüleri çok güzel bunu oynamak istiyorum 1 dakika sonra kilitleniyor)
3.oyunun adını hatırlamıyorum şimdi.
diğer oyunları da bu disk üzerinden deneyeceğim. dediğiniz gibi disk ile alakalı bir sorun olarak göründü en son.
09 October 2011 19:13
arkadaşlar benim de oyunlarda (GALAXY I, sports resort, mario karts.. gibi) her seferinde farklı yerkerde oyun donuyor ve rahatsız edici bir sesle aynı görüntüde kitleniyor.. reset atmak durumunda bırakıyor... bunun sebebi ve çözümü hakkında önerisi olan var mıdır?

şuan elimde buradan yüklediğim sistem var... HDD 250 Gb Toshiba..
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!