Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Cfg usb loader'da Cover'lar neden HDD'den okunmuyor?

Gönderen DiABOLiCAL 
Cfg usb loader'da Cover'lar neden HDD'den okunmuyor?
25 June 2010 11:48
Selam,

ya bu Cover'lar neden SD'den okunur abicim? wbfs dosyalar zaten ayrı klasörlerde duruyorlar, her klasörün altında ilgili Cover dursa ne olur? Bu programları yazan arkadaşlar neden cover'ları inatla SD karttan okutur? 1000 tane resmi SD karta atmamıza gerek kalmazdı böylece. Oyunu silince cover'ı da giderdi vs...

(belkide böyle bir özellik veya bir yöntemi vardır da ben bilmiyorumdur. Bu durumda tarif ederseniz müteşekkir olurum grinning smiley )

Re: Cfg usb loader'da Cover'lar neden HDD'den okunmuyor?
25 June 2010 12:08
usb den de okutabilirsin sd kart sart degil ama fat32 sart
25 June 2010 12:46
dedezade
usb den de okutabilirsin sd kart sart degil ama fat32 sart
Bunun için özel bir ayar gerekiyor mu? Oyunlarla aynı klasöre mi yoksa Cover dizini oluşturup onun altına falan mı koymak lazım?
25 June 2010 13:15
sd kartda normalde hangi dizinden aliyorsa oldugu gibi hdd ye fat32 bolume atarsan ordan alir ,bende sd kart takili olmadimi hdd den aliyor,sd kart takiliyken hdd den almasi icin config dosyasindaki ayari degistirmek gerek.
29 June 2010 13:02
dedezade
sd kartda normalde hangi dizinden aliyorsa oldugu gibi hdd ye fat32 bolume atarsan ordan alir ,bende sd kart takili olmadimi hdd den aliyor,sd kart takiliyken hdd den almasi icin config dosyasindaki ayari degistirmek gerek.
HDD'de de yine covers isimli klasöre (ya da ne seçtiysek sanırım) koymak gerekiyor öyleyse. Aslında oyunların bulunduğu klasörlerden almış olsa hem oyunları paylaşıma sunanlar cover'ları sunumun içine de koyabilirdi. Her oyun için ayrı klasör oluşturduğu halde cover'ları tek bir klasörde tutması iyi olmamış.
29 June 2010 13:58
dedigin gibi iyi olurdu, hatta oyunu hdd ye atarken netten indirip dizine atabilir, boylece daha sonra da cover ile ugrasmamis olurduk ama bunu onlara anlatmak loazim.
05 July 2010 18:53
dedezade
dedigin gibi iyi olurdu, hatta oyunu hdd ye atarken netten indirip dizine atabilir, boylece daha sonra da cover ile ugrasmamis olurduk ama bunu onlara anlatmak loazim.
Hocam sanıyorum yöntemi buldum. Şu anda deneyemiyorum çünkü film falan izliycez TV'de, bugün yalan olur. Aşağıdaki satırı config.txt'ye yazarsak sanıyorum ki usb'den okuyacaktır.

(Bendeki oyunlar wbfs klasörü altında "New Super Mario Bros. Wii [SMNE01]" gibi klasörler altında duruyor. Bu nedenle aşağıdaki formatta yazdım. Siz oyunları koyduğunuz klasöre göre değiştirebilirsiniz.)

usb:/wbfs/TITLE [GAMEID]/3d/*.png

Eğer bu çalışırsa en çok sevineceğim şey her yeni çektiğim oyun için tekrar tekrar SD kartı çıkartmama gerek kalmaması olacak. USB HDD'yi zaten çıkartıyorum oyunu atmak için, bir de SD'yi çıkartmak, her seferinde kart okuyucuyu ayarlamak vs... derdinden kurtulacağım grinning smiley
29 July 2010 09:03
DiABOLiCAL
dedezade
Hocam sanıyorum yöntemi buldum. Şu anda deneyemiyorum çünkü film falan izliycez TV'de, bugün yalan olur. Aşağıdaki satırı config.txt'ye yazarsak sanıyorum ki usb'den okuyacaktır.

(Bendeki oyunlar wbfs klasörü altında "New Super Mario Bros. Wii [SMNE01]" gibi klasörler altında duruyor. Bu nedenle aşağıdaki formatta yazdım. Siz oyunları koyduğunuz klasöre göre değiştirebilirsiniz.)

usb:/wbfs/TITLE [GAMEID]/3d/*.png

Eğer bu çalışırsa en çok sevineceğim şey her yeni çektiğim oyun için tekrar tekrar SD kartı çıkartmama gerek kalmaması olacak. USB HDD'yi zaten çıkartıyorum oyunu atmak için, bir de SD'yi çıkartmak, her seferinde kart okuyucuyu ayarlamak vs... derdinden kurtulacağım grinning smiley

Hocam yöntem işe yaradımı.
29 July 2010 11:59
bazdaran
Hocam yöntem işe yaradımı.
Hocam biraz yaradı biraz da yaramadı gibi aslında grinning smiley
Yani şöyle, bunu yapınca oyunları hiç getirmedi ama benim denediğim diskte çok sayıda oyun var ve ben sadece bir klasöre denemek için resim atmıştım. Aslında SD kartta duran orijinal klasörde noimage.png falan gibi bir isimde dosya var, yani eğer cover'ı bulamazsa soru işareti çıkartıyor biliyorsundur. Sanıyorum ki ben resimler şu klasörde duruyor dedikten sonra bütün imajları usb'den görmeye çalışıyor ve bunu da (noimage) bulamayınca patlıyor. Yani her oyunun resminin yanında durması gerekir ki çalışsın, yoksa çalışmaz. Tabi bu tamamen sallama çünkü bütün oyunların içine resimleri atıp deneme gibi bir şansım olmadı açıkçası.

Çok fazla şey deneme imkanım olmuyor, evdekiler wii açınca kafayı yediriyorlar bana. Tek yapabildiğim eşimle Mario oynamak, o'da 2 kişilik olduğu ve o'da Mario'yu çok sevdiği için grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 39
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!