Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Oyunları nasıl çalıştırmayı tercih ediyorsunuz?

Gönderen WiiCrazy 
30 May 2010 11:03
Anket
67 oy alındı.
Tüm ziyaretçiler oy kullanabilir.

Adı üstünde bir anket açayım bakalım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: Oyunları nasıl çalıştırmayı tercih ediyorsunuz?
30 May 2010 13:33
USB loader'i tek geçerim, 1 tane seçime izin var ama ben 2 tane kullanıyorum, CFG ve Wiiflow.
30 May 2010 13:58
Configurable Usb Loader ( USB )

ve

Wiiflow ( USB )

grinning smiley
30 May 2010 13:58
Ahh, ne yazık ki bu phorum'un her modülünün bir eksiği var (anasını satayım) . Birden fazla seçime izin vermiyor anket modülü.
Ama amaç daha çok genel beğeniyi yakalamak olduğu için en azından bu başlıkta kabaca yakalayabiliriz gibi geliyor bu sorunun cevabını.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
30 May 2010 15:21
Benim hdd ler ne usbloader la nede sneek usb ile çalışmadığından çiple idare ediyorum. Yani tercih değilde Diğer seçeneğinde Sneek(çip) kullanıyorum diyebilirim.

Bu arada sitede değişiklikler baya iyi olmuş son msglar falan. thumbs up
30 May 2010 15:29
Aslında dvd'den oynamanın da güzel tarafları yok değil. Ne bileyim özel kapak basarsın oyuna bir yerde saklarsın falan.. Sonra o oyunu o raftan alıp biraz kalori yakarsın smiling smiley

Ben bu usb loader'lar çıkmadan az evvel dvd kutuları almıştım kapaklarını falan basıp öyle kenara koymak için, elimde patladılar resmen. Dvd ile film arşivciliği de bitti TB boyutunda disklerin yaygınlaşması ile beraber.

30 May 2010 16:52
Configurable USB Loader ile WiiFlow'u kullanıyordum, bugünden itibaren USB Loader GX'i kullanmaya başlayacağım.
SD kartım sıfırlandı, baştan başladık her şeye. Yeni bir loader deneyelim dedik.
tym
30 May 2010 20:40
En başından beri USB Loader GX kullanıyorum.
ios 222 223 olanlarda uloader kullanıyorum ama sanırım USB Loader GX'te destek vermeye başlamış ios 222-223'e

bazılarını DVD'den. USB loader sorununu çözemeyince DVD'ye çekiyorum. (çip var)

Son zamanlarda Crap'le 6-7 kanal ekledim oradan çalıştırıyorum.

@wiicrazy: Crap'te Usb Loader GX forwarder olmadı beceremedim. Kanal kuruluyor ama oyunu açmıyor. Bende USB loader 1.6 kullanıyorum.
Birde ios 222-223 oyunlarıda aynı şekilde nasıl ayarlanacak anlamadım.

aklıma geldi Metroid Prime Trilogy oynayabilen varmı? nasıl çalıştırdınız. USB loaderla alt-dol yapınca en zor seviyeyi açıyor, seviye seçme ekranı gelmiyor. DVD'ye çekiyim dedim çift katman çıktı. DVD-R Dual-layer alıyım dedim onuda bulamadım. Bende vazgeçmiştim şimdi aklıma geldi.
30 May 2010 20:49
alt-dol secme de 4 ayri dol secme imkani var, gx i bilmem ama cfg de var, istediginden baslayip oynayabiliyorsun, ayrica sneek de normal bir sekilde altdol falan secmeden de oynayabilirsin.
30 May 2010 21:05
@tym : Cfg usb loader'ın eski sürümlerinde Crap'ın kullandığı doğrudan çalıştırma özelliği yok, bundan kaynaklanıyor olabilir. IOS 222, 223 gibi seçimleri de ancak Cfg Usb Loader Forwarder loader'ı ile yapmak mümkün.. En son 3.3 versiyonunda bu tip ayarların kolayca seçilebileceği (cfg forwarder için) bir arayüz ekledim. Metroid'e gelince dedezade'nin dediği gibi şimdilik çözüm sneek, cios'lar alt-dol olayına olan mecburiyetlerinden kurtulana dek. Ha bir de bildiğim kadarıyla dual layer oyunu single layer yazarsan Metroid 1 ve 2'yi oynayabiliyorsun, 3 zaten daha önce çıkmıştı. Bunun için ayrıca oyunun kullandığı ios'larda trucha bug'ının olması lazım tabii zira amaç zorluk seviyesini seçebilmek olduğu için çiple oynayacağını varsayarak söylüyorum.

31 May 2010 08:42
Metroid Prime Trilogy normalde hangi IOS ile sorunsuz açılıyor ki ?
31 May 2010 11:42
CFG Usb Loader'da IOS 249 alt dol ile sorunsuz.
tym
31 May 2010 12:28
alt-dol ile malesef zorluk seçilmiyor en zor olanı başlatıyor.
Ben şu Single Layer'a çekme işini bir deniyim
31 May 2010 15:55
Alt dol ile metroid Prime 1'm 2'mi 3'm hangisini başlatayım diye seçiyorsun....

Alt-dol 1 MP-1, Alt-dol 2 MP2, Alt-dol 3 MP3'ü çalıştırıyor.
01 June 2010 18:36
Teşekkürler @tuzruhu.

Bu alt dol'lar oyunun isosu içinde var değil mi ?

Misal ben Mortal Kombat Armageddon'u mk7 alt dol'u ile açabiliyorum loader ile. ISO'nun içinde hazır halde geliyor mk7 alt dol.
08 June 2010 18:17
ben aslında hepsini kullamıyorum (çip hariç).
1-Backup Loader 0.3 (sırf bunun için gidip zelda almıştımsmiling smiley)
2-İlk çıkan USB Loader 1.0 (bomba yaratmıştı bu.ah streetgamer ah)
3-USBL1.1
4-USBL1.2
5-USBL1.4
6-USBL1.5(bayağı bi yenilik getirmişti)
7-USBL1.6
8-USBLGX ve ileri sürümleri(bunu kullanma sebebim oyun seçerkenki dvd dönmesigrinning smiley)
9-WiiFlow
10-Cisocorp 3.5 (kandimi kınıyorum yaa.Sırf bu cios cephanesi yüzünden HBC yükleyememiştimsad smiley)
11-CFGUL (bunu kullanmamın amacı fat-dol seçeneği idi.benim küçük destekleyen hdd bozulmuştu ve desteklemeyen büyük hdd yi ayarlamıştımspinning smiley sticking its tongue out)

ayrıca arkadaşların dediği gibi foruma renk getirmişsin maşşallahthumbs up
14 June 2010 16:37
NeoGamma malesef.Ama temmuza doğru bir HDD edineceğim mutlaka.
14 June 2010 19:17
3-4 aydır Wii açamıyorum şu Kpss den ötürü bitsin sınavdan sonra softmodun keyfini çıkarıcam hackledik wii oynayamadan sınavlar yaklaştı.Bende harici harddisk var 320 gblık ondan oynuyorum
14 June 2010 20:33
NinintendoWii

750MB Maxtor OneTouch'ı getir götür zor olduğu için wii'nin yanına bir tane 2.5'luk 320GB LG (beyaz) aldım bugün.. Electroworld'de fiyatı da epey uygundu (109 TL) Denedim çalışıyor... Lan herşeyi ters görüyorum yav denemeyi Super Mario Galaxy 2 ile yaptım şu bir ters bir döz olan dünyada... bu ne biçim oyun tersim döndü...

şunun yanları da beyaz olanı,

1 kez düzenlendi. En son 14/06/2010 20:39 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
15 June 2010 14:15
Galaxy 2 yi mi oynuyorsunuz nasıl eğlenceli mi bari ben daha 1 ini oynayamadım..
15 June 2010 17:05
Ben 1'den sıkıldım direkt 2'ye geçtim, Wiicrazy o ters-düz olan yeri geçmiştim yılanlı bir level boss'a geldim anamı ağlatıyor namussuz. Feci bişi ya smoking smiley
16 June 2010 03:28
WiiCrazy
NinintendoWii

750MB Maxtor OneTouch'ı getir götür zor olduğu için wii'nin yanına bir tane 2.5'luk 320GB LG (beyaz) aldım bugün.. Electroworld'de fiyatı da epey uygundu (109 TL) Denedim çalışıyor... Lan herşeyi ters görüyorum yav denemeyi Super Mario Galaxy 2 ile yaptım şu bir ters bir döz olan dünyada... bu ne biçim oyun tersim döndü...

şunun yanları da beyaz olanı,

320 hemide.İnşAllah temmuz'da aynı fiyata olurda alır.Bilgilendirdiğin için sağol.
30 June 2010 08:41
Configurable USB loder
08 August 2010 22:44
Neogamma
09 August 2010 06:48
Ya bu konu yukarı çıkıp duruyor ama ben yazılanları okuyamıyorum, ne kadar üzücü bir durum grinning smiley

(oy vermeden mesajlar okunamıyor ve oylama süresi dolduğu için oy verilemiyor. Adminlerin dikkatine tongue sticking out smiley )
09 August 2010 10:09
DiABOLiCAL
Ya bu konu yukarı çıkıp duruyor ama ben yazılanları okuyamıyorum, ne kadar üzücü bir durum grinning smiley

(oy vermeden mesajlar okunamıyor ve oylama süresi dolduğu için oy verilemiyor. Adminlerin dikkatine tongue sticking out smiley )

Düzelttim anketi, artık niye 30 günlük yaptıysam bilemiyorum.

09 August 2010 11:56
wiiflow ile basladi usb ile devam etti suan cfg usb loader kullaniyorum cok memnunum.

bu neogamma nasil oluyor bana bilgisayardaki emulatorleri hatirlatiyo grinning smiley
09 August 2010 12:15
Verdik oyumuzu bakalım, vatana millete hayırlı olsun.

CFG Usb loader kullanıyorum ama zaten diğerlerini denemeye fırsatım da olmadı ki grinning smiley

Asistan da fazla seçenek bırakmamış aslında. Microsoft'ta Windows'a Internet Explorer'ı entegre ederek Netscape'i bitirmişti böyle tongue sticking out smiley
09 August 2010 12:43
DiABOLiCAL
Verdik oyumuzu bakalım, vatana millete hayırlı olsun.

CFG Usb loader kullanıyorum ama zaten diğerlerini denemeye fırsatım da olmadı ki grinning smiley

Asistan da fazla seçenek bırakmamış aslında. Microsoft'ta Windows'a Internet Explorer'ı entegre ederek Netscape'i bitirmişti böyle tongue sticking out smiley

Napalım temiz iş çıkarıyor cfg. Hem wiiflow ve usb loader gx'in Crap desteği de neredeyse yok gibi... Bir nevi kommensalizm smiling smiley

ps: Ha isteyen istediği loader'ı kullanır, bunlar arasında geçiş yapmak ta sonuçta atla deve değil.

1 kez düzenlendi. En son 09/08/2010 12:45 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
09 August 2010 13:51
WiiCrazy
ps: Ha isteyen istediği loader'ı kullanır, bunlar arasında geçiş yapmak ta sonuçta atla deve değil.
Aslında doğru söylüyorsun, herşey SD karta dosya kopyalamaktan ibaret. Ben POP'un sorununu çözmeye çalışırken SD karta bütün bunları atmıştım ama sorunum cfg'nin 37 sürümüyle çözülünce yine kaldı diğerleri grinning smiley
Şöyle bir göz gezdirdim yine de, sanıyorum ki WiiFlow diskim ntfs olduğu için açılmamıştı. Ne bileyim, cfg çok basit geldi herhalde ilk onu kullandığım için. Ama hepsini tek tek bir deneyeceğim yine de.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!