Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

(compress).iso dosyaları nedir?

Gönderen aslan-mirza 
(compress).iso dosyaları nedir?
29 May 2010 08:49
warezz-bb den oyun ındırdım.mesela Build and Race rar dosyası 4 parttan oluşuyor.toplam boyut 620 mb .wınrar programıyla arşivden çıkartıyorum dosya oluyor 4gb iso uzantılı.fakat dosyanın yanında bu şekılde (compress) yazıyor ve dosyayı hareket ettiremıyorum.başka bir birime taşıyamıyorum.sorun nedir anlamış değilim.yardımcı olursanız sevinirim!!!!

Re: (compress).iso dosyaları nedir?
29 May 2010 09:48
Sıkıştırılmış iso dosyası genelde oyunun scrub edilmiş halidir. Normal wii oyunları (Misal niiw süper maryo bıros vii --> 530 mbyte) scrubbed hale geldiğinde 4.3 gbyte oluyor. Wii oyunlarını dvd'ye yazmak için tam bir dvd boyutunda olması gerekiyor. 530 Mbyte'ın dışında kalan 3.8 gbyte'Lık kısmı boş olaak yazıyorlar. Bu oyunları ya imageburn ile dvd'ye yazdıracaksın veya USB harddiske WBFS programı ile atacaksın. Bu şekilde yaptığın zaman gerçek dosya boyutuna ulaşıyor.

Taşıyamamanın sebebi ise kullanmış olduğun dosya sisteminden kaynaklanıyor. Harddisk'in ntfs ise masa üstünden başka klasöre, taşımak istediğin flaş disk veya usb harddisk'in fat dosya sistemine sahip ise maksimum 512 mbyte (yanlış hatırlıyor olabilirim) dosya boyutuna izin veriyor.
29 May 2010 10:05
TEŞEKKÜR EDRİM. ama 2 günür bilgisayarımda WBFS programını çaliştiramiyorum.bide bu program (compress).iso dosyalarını görmüyor olabilir mi? ne yaptıysam çalismadı wbfs.devamlı bu hatayı veriyor ''Error occurred while loading drive.Make sure drive is not use or open and that it has been formatted to WBFS format.'' hatayı bir türlü idrak edemedim!!!
29 May 2010 10:48
tuzruhu usta olayı hallettım hdd ye wbfs formatı atmam gerekiyormuş halledttım.şimdi icine oyunu yükledim (compress).iso olarak açmadan inşallah çalışır. ilgine teşekkürler!!!
29 May 2010 12:08
''Error occurred while loading drive.Make sure drive is not use or open and that it has been formatted to WBFS format"

Cevabı yukarıda vermişsin zaten eye rolling smiley

Neyse halletmişsin, bu arada WBFS Manager 3.0 kullanırsan (sistemde net framework 2.5 (en az) olması gerekiyor) daha iyi olur. Veya WBFS Agents miydi neydi öyle bişi.
01 September 2010 17:19
indirilmiş scrubbed dosyaları tekrar iso yapabilir miyiz acaba. şimdiden teşekkürler
01 September 2010 18:03
bukalemuns
indirilmiş scrubbed dosyaları tekrar iso yapabilir miyiz acaba. şimdiden teşekkürler

scrubbed dediğin şey zaten iso'nun kullanılmayan yerlerinin 0'lanmış halidir... boyu da normal bir oyun dump'ından farksızdır. ciso'dan yahut wbfs formatında dosyadan bahsediyorsan wii backup manager ile tekrar iso'ya çevirebilirsin. scrubbed iso'yu tekrar orjinal haline getirme diye bir şey söz konusu değil.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
02 September 2010 12:58
WiiCrazy
bukalemuns

scrubbed dediğin şey zaten iso'nun kullanılmayan yerlerinin 0'lanmış halidir... boyu da normal bir oyun dump'ından farksızdır. ciso'dan yahut wbfs formatında dosyadan bahsediyorsan wii backup manager ile tekrar iso'ya çevirebilirsin. scrubbed iso'yu tekrar orjinal haline getirme diye bir şey söz konusu değil.

teşekkürler wiicrazy, yapabildim, süppersin
02 September 2010 14:41
ben bir yerde scrubbed icin oyularin icindeki buyuk boyutlu videolari siliyorlar onlarin yerine en kucuk boyutlu videolari tanimliyorlar boylelikle oyunun boyutu kuculuyor ama hep 1 tane video izliyosun diye okumustum.

bu yuzden scrubbbed oyun cekmiyodum.burda yazdiginiz ise tamamen farkli , oyunun hic bir ayrintisi degismiyor sizin dediginiz sekilde.

kafam karisti ? confused smiley

02 September 2010 15:24
@tospaa : Dediğin şekilde de kayıplı muamele yapılabilir oyuna ama daha çok söylediğin oyunları Dual Layer'dan Single Layer'a indirmek için yapılıyor. Misal SSBB'nin DVD5'i böyle... (anlattığın şey de tam bu)

Genel anlamda scrubbed ile normal arasında oyun verisi anlamında bir fark yoktur... bazen update bölümünü de uçururlar..

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
02 September 2010 15:58
Scrubbed kelime anlamı ile "temizlendi" demektir.
02 September 2010 19:21
tesekkur ederim , ben gene babadan kalma yontem 4.37 gb lik leri cekmeye devam grinning smiley.update i ucurmalari guzel.

heralde temzilendi den kasit gereksiz bosluklar olsa gerek.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!