Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Forum Kuralları

Gönderen WiiCrazy 
Forum Kuralları
21 September 2009 18:31
Warez - ROM'lar - WAD'lar - ISO'lar

• Warez genel anlamda copyright kısıtlamaları altında bulunan içeriğe internet lügat'ında verilmiş genel bir isim. Wii'ye özel değerlendiğimizde ise bu emülatör rom'ları, wiiware/vc'lerin Nintendo tarafından yayınlanmış yazılımlara ait wad'ları, oyunların disk imajları yani iso'ları anlamına gelmekte. Ve evet bunlara link vermek bu sitede yasak.
  • Kısıtlama sadece wii'de kullanılabilecek warez'i kapsamamakta. Her türlü kitap, film, müzik vesaire gibi eserler de bu kısıtlama kapsamındadır.

Flame - Trolling - Her türlü ırkçı ve şiddet/cinsellik içeren üslup

• Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız.
  • Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

Genel Forum ahlakı
  • Özel bir bölüm açılmadıkça tüm yazdıklarınızın/alıntılarınızın Türkçe olması gibi bir beklentimiz var.
  • Başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız.
  • Konu açmadan önce ilgili başlıklar altında bulunan duyuruları dikkate almalısınız.
  • Soru soracaksanız, öncelikle soracağınız soruya daha önce cevap verilmiş mi verilmemiş mi araştırın.
  • Aynı konu altında sırf üste çıksın diye ardı ardına mesaj yazmayın. Sorunuza cevap bulabilmek için en az 1-2 gün bekleyin. Cevap alma adına aynı mesajı farklı bölümlere yazmayın.
  • Çift üyelikler tespit edildiklerinde kapatılacaktır.
  • Kurallara uymayan bir üyeyi forumda herkesin içerisinde uyarmak yerine forumun moderatörlere raporlama özelliğini kullanın.

Diğer

• İzinsiz başka sitelerden yapılan alıntılar şikayet gelmesi durumunda silinecektir.
  • Destek isteği gibi hususlarda öncelikli adres forumdur. Forum admin ve moderatörlerinin çok özel bir durum olmadıkça özel mesaj yahut email yoluyla size destek vermeleri beklenmemelidir.
  • Reklam amaçlı olarak diğer sitelere link vermek yasaktır. Reklam niteliği taşımayan linkler yayınlanabilir.

Alışveriş Bölümü Kuralları
  • İkinci el ya da yeni ürün satışı sadece Alışveriş Bölümü ana başlığı altındaki forumlarda yapılabilir.
  • Firmalara ait bölümlerde sadece firma sahipleri konu açabilir.
  • Kişisel satış ilanları İkinci el bölümüne açılmalıdır.
  • Türk ceza kanunlarına göre yasal olmayan ürünler için konu açılamaz, bu ürünlerin satışı yapılamaz.
  • Firmaların normal kullanıcıymış gibi giriş yaparak kendi ürünleri hakkında olumlu yorumlarda bulunmaları yasaktır. Tespit edilmesi durumunda firmanın alışveriş bölümü kapatılacaktır.
  • Bölüm içerisinde açık arttırma yapmak yasaktır.
  • Firmalar ve ürünleri hakkında kasıtlı bir şekilde olumsuz görüş bildiren yorumlarda bulunulamaz. Firmaları karalayıcı, küçük düşürücü mesajlar yazılması yasaktır.
  • Alışveriş bölümü sahibi firmalar kendi bölümlerinde moderatör yetkilerine sahiptir. Ancak kullanıcılara ait mesajları silme ve mesaj düzenleme durumlarında yetkili kişiler site adminleridir. Bu durumlarda firmalar mesajları admin'lere raporlamalıdır.
  • Alışveriş bölümünde konu başlıkları sade ve açıklayıcı şekilde yazılmalıdır. Dikkat çekmek için ilgisiz kelimeler kullanılmamalıdır. Forum moderatörleri ve adminleri gerektiğinde konu başlıklarında düzenleme yapma hakkına sahiptir.
  • Alışveriş bölümü içeriğinden doğacak her türlü hukuki konunun muhatabı alışveriş bölümü sahibidir. İlgili alışveriş bölümü sahibi bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Cezalar

• Kurallara uymayan kullanıcılar kapsamları ileride belli olmak üzere cezalandırılacaktır.

4 kez düzenlendi. En son 30/04/2010 17:37 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Forum Kuralları
13 November 2009 12:15
edit: Görülen lüzum üzerine oyun arşivi bölümünde yasal statüsü sebebiyle torrent paylaşımı serbest bırakılmıştır.
17 February 2010 21:29
Alışveriş bölümü kuralları eklenmiştir, lütfen bir göz atın.
18 March 2010 18:50
bide ayrica yardim boumu acsan iyi olur yardim isterken konusunagorenereye acicagimiz karisabiliyor veyardim bolumu ayri bolumolursa ordan yardim istiyenlere daha cabuk ulasilir diye dusunuyorum smiling smiley
18 March 2010 19:30
129912994
bide ayrica yardim boumu acsan iyi olur yardim isterken konusunagorenereye acicagimiz karisabiliyor veyardim bolumu ayri bolumolursa ordan yardim istiyenlere daha cabuk ulasilir diye dusunuyorum smiling smiley

Valla öyle bir forum çorba olur ama "yeni başlayanlar için" falan diye bir forum açılabilir... bakalım...
18 March 2010 19:53
corba olabilir de ama cok da olmaz sadece yardim isteyenler orda konu acicak nasil olsa sadece konulari corba olur oda ztn basliginda yazar yada yardim kismi olusturup altinada wii donanim yardim su yardim bu yardim diyipte acabilirsin
yada hicbisi yapmayip konular orda durur ztnsikayetedende yoq ben sadece fikrimi soyledim smiling smiley
18 March 2010 20:03
İşte ben de onu diyorum, bir şeyin iki yerde olması biraz karıştırır ortalığı... şu an hiç de aktif olmayan bir sürü forumumuz var zaten. En çok soru sorulan forumlar belli zaten... iki yer var, wii hacking, wii yedeklenmiş oyun çalıştırma... bunun dışındaki forumlarda pek hareket yok zaten... Bunlar için de ayrıyeten bir forum açmak da bana şimdilik pek mantıklı gelmedi.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 56
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!