Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Efsane geri döndü smiling smiley

Gönderen WiiCrazy 
Efsane geri döndü smiling smiley
02 October 2018 22:44
6 yıl aradan sonra Nintendo Türkiyeye geri döndü, wiidewii.com da tekrar aktif olur mu acaba diyerek forumun sağını solunu biraz elledim.

Bir süre buralarda takılacağım,

Gelen, giden olursa beklerim,

WiiCrazy

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: Efsane geri döndü smiling smiley
03 October 2018 06:55
Wii duruyor hala 4.3e softmod her yıl just dance indirip atıyorum arada bir de oynuyoruz işte smiling smiley forumun tekrar aktifliği zor bence wii kalmadı ki forumu kalsın smiling smiley yine de kolay gelsin.
03 October 2018 09:01
Bizde de nadir oynanıyor. Tabii wii ile uğraşanların eski kalabalıklığına ulaşması pek mümkün değil ama sohbet olsun, muhabbet olsun o da yeter bize smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
06 October 2018 00:27
Hey gidi hey. Şaka gibi 8 sene olmuş. Lise sona falan gidiyordum forum zamanında peh peh. grinning smiley Öyle internette gezinirken ikinci elde wii görünce aklıma geldi burası. Mesajı da görünce, ıssız adada şişeyle gelen mesajı okumuşum gibi hissettim.Biraz gezindim, eski mesajları görünce anılarım depreşti. Ben softmode yapacağım diye az kahrımı çekmemiştiniz WiiCrazy ve Tuzruhu smiling smiley Ne güzel aktifti buralar, mario kart turnuvası yapmıştık kaç kere. Zaten hayranıydım Mario Kart'ın, online serverları kapanınca bende kenara kaldırmıştım. Sonrada sattım hiç paraya. Ps4 çıkınca onu aldım, bayağıdır uzak kaldım Nintendo'dan. Pişman oldum açıkçası Wii'yi sattığıma. İkinci el bir tane alırım belkide tekrardan. Mario oyunları bile başlı başına almaya sebep.

Oyunlar almış başını gitmiş, switch konsol fiyatı olarak da el yakıyor. Olur da Wii gibi switch'e de softmode gelirse, buralar tekrar şenlenir. smiling smiley

_________________________________________________________________________________________________________

Mario Kart : 2278-9599-6680 Fifa Account : Sagopa Kajmer

_________________________________________________________________________________________________________
Ace
06 October 2018 04:43
Email spam olarak bir mesaj geldi tam siliyor iken ne göreyim döndük yazısı sevindim be yıllar sonra bile insan bir garip oluyor..grinning smiley

Aktif olsun olmasın bu forum özel benim için softmode burada öğrenip yaptığım Wii hala tv altında duruyor yıllar geçti ama o konsolun yeri hala aynı. Wii u ise oda kırıldı ne var ne yok yükledim bitirdim. Tabi bu yetmedi ülkenin kuru deli gibi uçmadan Switch almıştım Zelda için zevkle oynadım bitirdim, sonra birde pc üstünden 2k Cemu Emulator ile bitirdim. Şu an ne yazık ki kur vs. yüzünden Switch oyun alamıyorum o yüzden oda kırılmış sanırım bir el atmalı yakında.

Sohbet döndüğü sürece burada olurum en azından uğrarım.
06 October 2018 13:48
Spama düsmüs ama fark ettim ben de sonanda. Ulan bu siteye kaydoldugumda 8. sinif bitmisti yaz tatilinde kücük kardesimle Wii'yi kirmaya yetlenmistik ve basardik. Ah ne günlerdi
Bundan sonra belki burda Nintendo Switch kirmayla ilgili gönderiler olur
06 October 2018 16:22
Herkese merhaba, foruma arada bir girip bakıyordum hareket var mı diye ama olmayınca kenarda bekliyordu linki. Tozlu raflardan indirme vakti yaklaşıyor. Elime switch geçer ise ben de nasıl yapılır filan gibisinden bir rehber hazırlarım smiling smiley
06 October 2018 22:15
Tekrar hoşgeldiniz hepiniz smiling smiley

Çocuktu, diğer projelerdi derken benim de forumdan ayağım kesildi. Araya zaman da girince burası sıfır noktasına geriledi sad smiley

Ama yeniden başlamak için stoklar hazır smiling smiley

Wii'ler inanılmaz ucuzladı, arada denk gelirse alıyorum, içlerinde full brick olanlar da var. Bir nand programmer bulabilirsem bunların tamirine girişmeyi düşünüyorum.

Ace
06 October 2018 22:34
Switch için bir rehber yapılır ise ilerisi için süper olur. Benim alete yakında bir el atacağım işlem sonrası bir konu açıp bilgi veririm. Hala şu online işini çözmelerini bekledim eskiden wii olsun wii u olsun hack sonrası online içinde bir sorun olmuyordu. Şu an ise Switch o kadar hızlı kırıldı ki ve bu sorun öyle çözülecek bir olayda değil direk grafik kartı açığı var ama bu seferde alete nintendo online direk kapıyor. Keşke online izin veren bir yol bulunsaydı zaten bu açık yüzünden 2019 yılında yeni seri çıkartma planları var baya rezil oldular..
07 October 2018 09:52
Commodore.gen.tr'den bir arkadaş Özay Turay vakit bulduğunda Switch nasıl kırılır falan anlatacak.

Güncel fiyatlarla Switch almak biraz zor smiling smiley Ben epey bir zaman daha beklerim almak için.

Şimdiye kadar en fazla parayı verdiğim konsol sanırım Ps3'tü, o da 1000 tl altıydı. Gerçi o zamanlar tl değerliydi ama şu kriz ortamında bu işlere ciddi paralar harcamak zor sad smiley

1 kez düzenlendi. En son 07/10/2018 09:52 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
07 October 2018 20:00
Hoş geldin eski dost yaş 40'a dayandı ama wii keyfi hala devam hard+soft modlu wii ile hala monster hunter oynuyorum...
Ace
09 October 2018 17:48
Hadi bakalım rehber gelirse baya iyi olur. Fiyat olarak hak veriyorum ben Switch çıktıktan kısa süre sonra Usa üstünden almıştım maliyeti 1200 tl buldu, şimdi ise 2-2.5 katı fiyat isteyenler var bu miktarda parayı bende vermem hele ki kırılmasa elimde patlamış bir el konsolu olacaktı. Oyunları aşırı pahalı ve indirim döneminde bile hala 60$ oyunu 50$ satıyorlar indirim asla %15-20 geçmiyor.
14 October 2018 08:04
valla nasıl mutlu oldum anlatamam spam da görünce sizi,tv altında hala softmodlu wii duruyo oynamıyoz ama kıyamıyom satmaya,xbox 360 vardı xkeyli onu satıp ps4 sonra onuda satıp ps4 pro aldım.wii yi ebaydan almıstım 2008 yılında gümrükdü kargoydu uğraşması bile heyecan vericiydi.wiicrazy sayesince softmod yaptım kendisine tekrardan yıllar sonra teşekkür ederim...switch emulatör yada softmod çıkarsa bu site üzerinden devam edin lütfen belki tekrar hareketlendiririz buraları,sağlıcakla kalın wiidaşlar...
18 October 2018 11:08
Helal sana bee. Arada girdim baktım falan ama aktif değildi. Hatta abuk subuk hesaplar abuk subuk şeyler yazıp kaçıyordu falan smiling smiley

Evde duruyor setimiz. Bazen oynarız bazen durur öyle.

Kızım nadiren cooking mama oynuyor.

Wii Fit'i Türkçeleştirme işini yapamadım. Aslında problem biraz eksik programlama bilgisiydi. Dosya yapısını çözmüştüm ama binary olarak dosyayı okuyup, benim istediğim gibi tekrardan yazacak bir program yazmam gerekiyordu yapmak için.

Excel gibi, solda eski değer, sağda yeni değer olacak şekilde bir şey olsa, Türkçe yapıp kaydet desek yeni dosyayı oluştursa olacaktı.

Neyse, bir yerlerden tekrar başlarız artınk inşaAllah.
28 October 2018 19:56
merhaba.
hoşgeldiniz
bu forum sayesinde 2 defa soft mod yapmıştım. sonrasında xbox 360 ve wii u kırdırma olaylarını da yaptım.
ama nintendo wii nin yeri ayrı. çocuğuma sakladım birkaç yıl sonra oynayacağız beraber inşallah (daha 2 yaşında smiling smiley
çok teşekkürler emeğinize sağlık
15 November 2018 10:00
MERHABALAR OĞLUM 8 YAŞINDA MARİO OYUNLARINI ÇOK SEVİYOR DİYE DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ OLARAK 11/11/2018 TARİHİNDE İNTERNET ÜZERİNDEN SOFT MODLU BİR Wİİ ALDIM 4,3E VERSİYON SÜRÜMÜ,BLACK SERİSİ DİYOR 2.EL OLARAK ALDIM AMA İÇİNDE SD KART VS... YOKTU FORUMLARDA BİRAZ ARAŞTIRDIM AMA ELİMDEKİ UYUMLU LİSTESİNE UYGUN GÖZÜKEN 8GB USB İLE DENEDİM OYUN AÇMAYI OLMADI,HARİCİ TOSHİBA HARDDİSK VAR ONUNLA DA DENEDİM OLMADI ((UYGULAMA OLARAK WİİFLOW,NEOGAMMA,USB LOADER,DİĞER HER ŞEY VAR AMA SD YOK VE BU YÜZDEN Mİ BİLMEM NE USB'Yİ NE DE HARİCİ HARDDİSKE WİİİBACKUPMANAGER PROGRAMI İLE ATTIĞIM OYUNLARI DA BU AYGITLARIDA GÖRMÜYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM
16 November 2018 22:50
Şahsen tanışmasakta sizleri tekrar gördüğüme çok sevindim. smiling smiley Wii konsolumu sizin sayenizde softmod yapmıştım. Daha sonra wii konsolumu satıp Xbox360 almıştım. Birkaç ay öncede 7 yaşındaki yeğenime wii aldım. Wii'nin yeri gerçekten çok ayrı.. Çocuklar ve biz kasetli atari dönemlerini yaşayanlar için hala çok özel cihazlar bence..

Bu arada geçenlerde küçük kızım için de bir tane wii aldım. Yine sayenizde softmod yaptım smiling smiley
(Küçük kızım daha oynayamaz ama biraz daha büyüyene kadar arada ben oynarım smiling smiley )
21 November 2018 10:13
Sitenin ara verdiğinden yada kapandığından haberim yoktu.Softmodu sizin sayenizde yapmıştım.150 gb. 'a yakın oyunum var ve bir ara çocuktu,koşuşturmaydı derken wii'yi unutmuştuk.Kızım 3 yaşında artık.Dedimki havalar soğuyor hafta içi dışarı da çıkılmıyor...Ben bu Wii'ye çalıştırayım Motion play oynarız kızımla.Hergün oynuyoruz artık.Bugün aklıma geldi oyun nasıl yükleniyordu diye.İlk aklma gelen wiidewii oldu.Artık burdayım.Ne kadar devam edilirse takipteyim.
11 December 2018 20:51
Vay be...

sahibinden.com'da gezerken Wii'lere denk geldim. Gözümün ucuyla uzun zamandır dokunmadığım Wii'ye baktıktan sonra "wiidewii" diye bir forumdaydık, "acaba hala aktif midir?" diye bakayım dedim. Hala aktif olmasına çok sevindim smiling smiley
02 January 2019 11:13
Merakla gelişmeleri bekliyoruz.. Ankara'dan selamlar winking smiley (Buluşmaya tekrar bekliyoruz üstat)
10 January 2019 11:08
prometeus46
MERHABALAR OĞLUM 8 YAŞINDA MARİO OYUNLARINI ÇOK SEVİYOR DİYE DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ OLARAK 11/11/2018 TARİHİNDE İNTERNET ÜZERİNDEN SOFT MODLU BİR Wİİ ALDIM 4,3E VERSİYON SÜRÜMÜ,BLACK SERİSİ DİYOR 2.EL OLARAK ALDIM AMA İÇİNDE SD KART VS... YOKTU FORUMLARDA BİRAZ ARAŞTIRDIM AMA ELİMDEKİ UYUMLU LİSTESİNE UYGUN GÖZÜKEN 8GB USB İLE DENEDİM OYUN AÇMAYI OLMADI,HARİCİ TOSHİBA HARDDİSK VAR ONUNLA DA DENEDİM OLMADI ((UYGULAMA OLARAK WİİFLOW,NEOGAMMA,USB LOADER,DİĞER HER ŞEY VAR AMA SD YOK VE BU YÜZDEN Mİ BİLMEM NE USB'Yİ NE DE HARİCİ HARDDİSKE WİİİBACKUPMANAGER PROGRAMI İLE ATTIĞIM OYUNLARI DA BU AYGITLARIDA GÖRMÜYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

Merhaba, mesajı yeni gördüm. Bahsettiğiniz uygulamaları çalıştırabilmek için bir tane SD karta ihtiyacınız olacak. HBC (Homebrew Channel) uygulamalarını (USB Loaderların hepsi) çalışmak için SD kart ihtiyacı duyuyor. Uyumlu SD kart bulamıyorsanız bir tane (eski de olsa olur) Sandisk marka SD Kart (boyutu önemli değil, 1, 2, 4, 8 Gcool smiley yeterli.

Homebrew Channel sistemde yüklü değilse öncelikle softmod işlemini yapmanız gerekiyor. Softmod yüklü ama Homebrew Channel çalışmıyorsa SD kartınız da var ise SD kart içerisindeki Homebrew klasörü yoktur. Vs.vs. Bunlar için [www.wiidewii.com] ana konu başlığı altındaki softmod rehberlerini inceleyebilirsiniz.
24 January 2019 12:18
Vallahi benim göbek aldı başını gidiyor. Letgo'da Wii peşine düştüm şimdi. 200'e kadar çift remote'lu bir tane düşürürsem, yanına Wii Fit alıp spor yapayım biraz.grinning smiley

Mario Kart : 2278-9599-6680 Fifa Account : Sagopa Kajmer

04 February 2019 12:34
NinintendoWii
Vallahi benim göbek aldı başını gidiyor. Letgo'da Wii peşine düştüm şimdi. 200'e kadar çift remote'lu bir tane düşürürsem, yanına Wii Fit alıp spor yapayım biraz.grinning smiley

Ben tek wiimote ile set'i bit pazarından 50 tl'ye almıştım bir kaç önce. Dün de sadece kasa iki tane wiimote ile 30 tl'ye aldım. Gerçi wiimote'lar çalışmadı, tamir işi çıkardı bana.

Düzenli bitpazarına giderseniz oldukça ucuza temin edebilirsiniz.

İlk aldığım wii bizim oğlan Mario Party 9 oynarken teklemeye başladı. Hemen yedeklerden biriyle değiştirdim. Yedekli gitmekte fayda var the finger smiley

Sorun da muhtemelen GPU'nun fazla ısınması, açılıp fan temizliği yapılırsa kendisine gelir herhalde sorunlu olan. Siyah ekrana düşüyor.

08 February 2019 19:40
seneler önce Wii aldığımda bu siteyle karşılaşmıştım şimdi game room kurmak istiyorum Wii u arıyorum kutulu ama bulamadım bir türlü grinning smiley dedim ya wiidewii vardı ne oldu acaba halen burada ve iyiki burada :=)Herkese tekrardan merhaba grinning smiley
28 March 2019 20:22
WiiCrazy
İlk aldığım wii bizim oğlan Mario Party 9 oynarken teklemeye başladı. Hemen yedeklerden biriyle değiştirdim. Yedekli gitmekte fayda var the finger smiley

Sorun da muhtemelen GPU'nun fazla ısınması, açılıp fan temizliği yapılırsa kendisine gelir herhalde sorunlu olan. Siyah ekrana düşüyor.

Paslanmışız resmen... GPU ısınması filan alakası yokmuş... Klasik hdd'nin spin down olma sıkıntısıymış.. Her zaman kullandığım hdd'mi bir arkadaşa vermiş ve başka bir hdd'ye geçmiştim. Durduk yerde wii'yi değiştirdik winking smiley

31 October 2019 08:18
Vay vay vay, demek forum geri acilmis ama haberim olmamis smiling smiley) Hey gidi gunler.. Ben de lise son'a gidiyordum wii ile ugrasirken, simdi universite bitti calisiyorum.. Wii'yi universiteye gecerken kuzene birakmistim da gecen sene switch alarak nintendo alemine donus yaptim grinning smiley Fakat bu sefer CFW islerine girismiyorum, orjinalden gidiyorum.

28 February 2021 13:28
Merhabalar forum smiling smiley , Uzun zamandır wii'yi kurmuyordum. Artık evlendik çocuk sahibi olduk derken hanımla oynayayım dedim. Cihazı açtım bi kaç program yüklü hiç birini hatırlamıyorum grinning smiley Hangisiyle oyun oynuoduk acaba derken wiiflow açıyorum makine donuyor, başka program açıyorum bekleyip ana menüye dönüyor falan. İşin aslı çözemedim. Sonra bu site aklıma geldi. Baktım ki 2 sene önce geri dönülmüş. Ama tabi kocaman 2 sene olmuş. Hala buralarda duran takılan biri var mıdır acaba diye bir umut yazıyorum smiling smiley
23 April 2021 06:16
cliwe
Merhabalar forum smiling smiley , Uzun zamandır wii'yi kurmuyordum. Artık evlendik çocuk sahibi olduk derken hanımla oynayayım dedim. Cihazı açtım bi kaç program yüklü hiç birini hatırlamıyorum grinning smiley Hangisiyle oyun oynuoduk acaba derken wiiflow açıyorum makine donuyor, başka program açıyorum bekleyip ana menüye dönüyor falan. İşin aslı çözemedim. Sonra bu site aklıma geldi. Baktım ki 2 sene önce geri dönülmüş. Ama tabi kocaman 2 sene olmuş. Hala buralarda duran takılan biri var mıdır acaba diye bir umut yazıyorum smiling smiley

Merhaba smiling smiley

Biz de geri döndük diyorduk ama şahsen benim de bilgilerim uçmuş, forumu tekrar hatim etmek gerekiyor ne neydi, nasıl yapılıyordu kim kimdi hatırlamıyorum şuan eye rolling smiley

Bir yerden ikinci el bir Wii bulup neler olmuş piyasa ne hale gelmiş tekrar kontrol etmek gerekiyor gibi drinking smiley
02 March 2022 10:11
.

1 kez düzenlendi. En son 03/11/2023 22:27 tarihinde omer1615 tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 19
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!